20 ciekawostek o Korei Północnej

Korea_północna_kobiety-500x348

 1. Główną religią jest ateizm – 64 %.
 2. Motto kraju – „Silne i dobrze prosperujące państwo”.
 3. Aby kraj lepiej prezentował się w mediach, z nagrywanych uroczystości były usuwane wszystkie niepełnosprawne i niskie osoby.
 4. Kim Jong Il wydawał rocznie 850 tysięcy dolarów na alkohol.
 5. W 1950 roku zbudowano całe miasto o nazwie Kijong-Dong, zwane wioską pokoju. Jest tylko do celów pokazowych, do dzisiaj nie ma mieszkańców.
 6. Głównym pracodawcą jest rząd i wojsko.
 7. Jeden lekarz przypada na 700 osób.
 8. Korea Północna z Koreą Południową oficjalnie cały czas są w stanie wojennym.
 9. Kobiety w dużych miastach nie mogą jeździć na rowerach.
 10. Aresztowania z byle powodu, brak rzetelnego procesu i publiczne egzekucje są normą.
 11. Granica z Korea Południową jest najlepiej strzeżoną granicą na świecie.
 12. Kim Jong-il miał jedynie 157 cm wzrostu. W butach miał 10 cm podeszwę.
 13.  Zamiast uroczystości Bożego Narodzenia, wielu Koreańczyków czci narodziny matki Kim Dzong Ila – 24 grudnia.
 14. W niektórych szpitalach najnowocześniejsze urządzenia pozostają niewykorzystane, ponieważ lekarze i pielęgniarki nie wiedzą  jak je używać.
 15.  Posługują się kalendarzem Dżucze wymyślonym w 1997 roku. Lata w nim liczy się od roku urodzenia Kim Ir Sena – 15 kwietnia 1912. Aktualnie mają Dżucze 101 ( 2012 rok).
 16. W każdym domu zamontowane jest radio, którego nie można wyłączyć. Jedynie można trochę ściszyć.
 17. W każdym pomieszczeniu wisi obraz przywódcy, podczas pożaru mieszkańcy muszą nawet kosztem swojego życia go wynieść. Na wypadek wojny są specjalne bunkry, gdzie trzeba schować wszystkie portrety i posągi.
 18. Internet i telefony komórkowe są ograniczone . Brak dostępu do globalnej sieci.
 19. Według historycznej literatury Kim Dzong Il urodził się w chatce wewnątrz tajnej bazy na najbardziej świętej góry Korei, Mt. Paekdu. W chwili jego narodzin jasna gwiazda zaczęła świecić na niebie, pora roku zmieniła się z zimy na wiosnę i pojawiła się tęcza. Natomiast według Rosjan urodził się w obozie partyzantów na Syberii.
 20. Mieszkańcy Korei Północnej wierzą, że jest on najlepszym golfistą na świecie, że napisał w ciągu 3 lat 1500 książek oraz napisał 6 oper, które są najwybitniejsze na świecie. Stworzył również kanapkę na wzór hamburgera. Chodzić nauczył się już w 3 tygodniu życia, a mówić w ósmym.

14
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
TadeuszSkydragon (@CBaddest_Female)MizzujoomirTari Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ada
Gość
Ada

Trudno jest mi pojąć co się dzieje w tym kraju. Bardzo współczuje jego mieszańcom. Ich życie polega jedynie na wielbieniu tego srogiego przywódcy. Dziwne jest to, że świat jakoś specjalnie na to nie reaguje. Chociaż co można zrobić… Interwencje innych krajów zakończyłyby się pewnie wojną.

Mizzu
Admin

Naprawdę współczuję tym ludziom. A najgorsze jest to, że nic nie możemy zrobić

joomir
Gość

Naprawdę nie rozumiem was. Jaki kraj taki ustrój. U nas w rządzie też kretyni zasiadają, a zachód nam współczuje. Ada – wiesz dlaczego świat nie reaguje? Korea Północna jest w posiadaniu bomby atomowej. Wystarczy, że ktoś go wkurzy i pół Ziemi w popiele. Dlatego USA czy Rosja nie interweniują. Jakbyście urodziły się tam i wychowywały to mielibyście inny pogląd na świat. Dla was taki dzień byłby normą. Z zachodu dziwią się nam, że po tyle godzin pracujemy i dostajemy tak mało. Dziwne? Nie, bo wychowaliśmy się tak. Dla nas to normalne. Nic dziwnego. Telefony i internet jak najbardziej są. Tylko,… Czytaj więcej »

Mizzu
Admin

Każdy z nas wie o tym, że Korea Północna posiada bomby atomowe i dlatego wszystkie kraje dali sobie spokój. Chociaż dzisiaj oglądam wiadomości i mówili, że następnym celem USA jest Korea Północna O.o co bardzo się zdziwiłam. Oglądam kiedyś film gdzie ludzie z Europy odwiedzili Koreę i co pierwsze zrobili to najpierw zabrali im telefony i laptopy a później ich przywitali.

joomir
Gość

Kraje dali sobie spokój – i dobrze. Lepiej będzie jeśli Północ nie będzie się denerwować. Choć bardzo chciałabym aby Południe i Północ się „pogodziły”. Może za kilkadziesiąt lat to nastąpi. USA jak wszyscy wiedzą, wszędzie się pcha. Wątpię by coś zrobili w ich kierunku. Czytałam wiele blogów o Korei Płn (w tym polaka, który wyjechał tam na studia) i zdjęcia robił normalnie, jak wszędzie. Im nie chodzi o to, że ktoś z zewnątrz dowie się jaka sytuacja jest w kraju a. Ich nie obchodzi kto sobie co pomyśli o nich. Chcą aby „ich” ludzie nie zobaczyli władzy pozostałych krajów. Wiadomo… Czytaj więcej »

joomir
Gość

Z tłumaczeniem byłoby troszeczkę gorzej (mój angielski jest powalający XD), ale z korektą bym sobie poradziła. ;d

Mizzu
Admin

To odezwij się do mnie na fb lub email. Jakoś się dogadamy

Skydragon (@CBaddest_Female)
Gość

oni to mają przerąbane…..

Tadeusz
Gość
Tadeusz

To już długo nie pociągnie. Wkrótce na całym świecie nastąpi zmiana, która spowoduje wielkiego upadku reżimu koreańskiego.

%d bloggers like this: