Możliwe, że BEAST nie będzie mogło używać swojej nazwy po odejściu z Cube. 

BEAST

Już od jakiegoś czasu BEAST i Cube Entertainment są w trakcie rozmów odnośnie odnowienia kontraktów grupy z wytwórnią.

Pomimo że Cube Entertainment nadal utrzymuje, że wciąż rozmawiają i nic nie jest postanowione, wiele stacji informacyjnych doniosło, że BEAST może otworzyć własną, niezależną wytwórnię i odejść z Cube.

Jeden z serwisów informacyjnych właśnie doniósł, że jednym z powodów dyskusji może być prawo Cube do nazwy „BEAST”.

Na początku tego roku Cube zarejestrowało „BEAST” jako znak towarowy w obszarze muzyki, reklamy i występów. Zajęcie tego znaku towarowego minie w 2026 roku (25 stycznia dla muzyki, 23 lutego dla reklamy i 1 kwietnia dla występów).

Jeśli BEAST odejdzie z Cube Entertainment nie będzie mogło używać nazwy grupy do promocji bez zgody agencji. Nawet jeśli zmienią nazwę grupy, ale postanowią wystąpić z piosenką wydaną w Cube Entertainment, będą musieli zapłacić tantiemy (wynagrodzenie z tytułu praw autorskich) wytwórni. Dodatkowo Cube może przedłużyć własność znaku towarowego „BEAST” po 2026 roku.

Jedno ze źródeł doniosło: „Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi od członków BEAST. Wciąż czekamy. Cube obecnie jest właścicielem znaku towarowego, ale Cube to firma notowana na giełdzie. Jest nie możliwe by oddać znak towarowy dzięki decyzji jednego człowieka. Jeśli BEAST użyje swojej nazwy i piosenek bez zgody Cube, może powstać konflikt. Ale najważniejsze jest podjęcie decyzji, czy zostaną w agencji. Sprawa znaku towarowego może zostać rozwiązana później.”

Podobna sytuacja miała miejsce z grupą weteranów Shinhwa, którzy też musieli walczyć o prawo do używania nazwy grupy po odejściu z SM Entertainment. Źródło z przemysłu muzycznego powiedziało: „To nie będzie łatwe dla BEAST, stanąć na własne nogi. Następne 10 lat jest dyskutowane. Tak jak Shinhwa muszą dojść do kompromisu z agencją”.


źr: (1)

13
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
seejserpentynajessNeytiriI like that! Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
koko
Gość
koko

Chyba raczej do uŻywania…

Tari
Admin

chodzi o to że Serpentyna się pomyliła? A co, ona nie jest człowiekiem? Nie może popełniać błędów?:)

Ja 👍
Gość
Ja 👍

Ale w takich podstawowych słowach to aż trochę dziwnie 😐

Tari
Admin

Wiesz jak się pisze kilka postów pod rząd o 12 w nocy to chyba normalne..
A Wy już musicie okazywać tyle jadu, aż przykro.. to nie motywuje
Nie wierzę że nigdy Wam się nic takiego nie zdarzyło gdzie później same siebie pytacie „jak mogłam popełnić taki błąd”

jess
Gość
jess

Nie, to nie jest normalne. Oprócz literówek, gdzie zamieniamy „ó” na „o”, to szczerze nie mam pojęcia, jak można robić takie błędy.
Zauważyłam, że w większości to ty się unosisz, jak tylko ktoś zwróci uwagę.
To szkolne błędy i można je łatwo wyłapać jeśli tylko się przykładasz do tego co robisz. Większość tekstów tutaj wygląda jakbyście w ogóle nie czytali tego po napisaniu. To chyba nie jest dużo.

serpentyna
Gość

Umm, przykro mi, że cię rozczaruje, ale tak, czytam tekst przed opublikowaniem. Nie zwróciłam uwagi na błąd w tytule, ponieważ w nagłówkach nie są one podkreślane w szkicu posta. Oczywiście, że robię błędy, moja ortografia nie jest idealna, ale staram się ich unikać. To jednak nie zawsze wychodzi, bo zwyczajnie ich nie dostrzegam. Niestety, jako że wszystkie chodzimy do szkoły/pracujemy, nie mamy czasu na wysyłanie każdego tekstu do korektora przed jego opublikowaniem. Sprawiłby to, że teksty byłyby opóźnione jeszcze bardziej, na co też jakiś czas temu kilka osób „narzekało”. I Tari wypowiada się na te tematy, bo jest administratorem bloga.

seej
Gość
seej

Jess -szok, nie możliwe, że jeszcze istnieją tacy ludzie jak Ty, Jesteś okropna.. Tari ma racje w tym, że się ‚unosi’ w takich sprawach, bo tacy ‚idealni’ ludzie jak Ty nie powinni się wgl udzielać w tych sprawach.
Przyjmij do wiadomości to, że nie każdy jest bez wad.

naat
Gość
naat

Cwane to Cube, pewnie już od dawna przeczuwali, że chłopaki będą chcieli odejść dlatego zarejestrowali nazwę ;|

jelonkalulu
Gość

Proszę o poprawę błędu ort w tytule, razi;) No hate, pozdrawiam;)))

kara | Lose Control (@yixingsbeauty)
Gość

Niezbyt fajnie jeśli faktycznie mają zamiar odejść.

Tak odnośnie tego tematu: może to komuś zmieni pogląd na rozpad 4Minute i zostanie Hyuny w Cube – gdyby zmieniła agencję najprawdopodobniej jej cały dorobek muzyczny przypisany byłby Cube i musiałaby zaczynać w innej agencji z „nową kartą”, niczym. (O ile pozostałe członkinie oprócz zespołu (!) nie miały dużo do stracenia – mówię to właśnie pod kątem muzyki i praw autorskich – bo nic raczej nie wydawały, prowadziły aktywności solowe jako aktorki/MC itp. – o tyle Hyuna miała do stracenia wszystkie swoje wydane przez Cube solowe mini albumy.)

Sisi
Gość
Sisi

Czy po odejściu BEAST przyda sie CUBE ich nazwa? W końcu zespół już nie będzie należał do nich, więc po co im ta nazwa?

I like that!
Gość
I like that!

Mam nadzieję że CUBE nie zrobi tego BEAST chociaż przez wzgląd na to że to oni tak naprawdę wypromowali te agencję.

Neytiri
Gość
Neytiri

To standardowa praktyka że wytwórnie rejestrują nazwę zespołu jako znak towarowy jeszcze przed debiutem, przecież kreując całą markę wokół danego zespołu na tym zarabiają. Każdy zespół odchodząc musi się z tym liczyć. Przykre jest to dla fanów, że idole nie wystąpią już pod znaną i lubianą nazwą, ale dużo gorsze jest, że piosenki wyprodukowane przy udziale członków zespołu pozostają we własności pierwotnej agencji, a praca którą w to włożyli i emocje które w to przelali przepadają. Mogliby wykupić prawa autorskie do nazwy i piosenek, ale to ten rzekomy inwestor z Hong Kongu musiałby wyłożyć sporą kasę. W każdym razie ta… Czytaj więcej »

%d bloggers like this: