Bez kategorii Ciekawsze Kultura Azji

7 faktów o Indiach, o których mogłeś nie mieć pojęcia.

Znalezione obrazy dla zapytania Indie

1. Przestępczość.

  • Indie to biedny kraj, kiedy ktoś oferuje pomoc, zaprowadzenie do sklepu czy hotelu na pewno zapłacicie więcej, bo opłacicie jego prowizję z własnej kieszeni.
  • Nie odwiedzajcie Jammu czy Kaszmiru, Kullu Valley i Biharu – jest tam niebezpiecznie i zdarzają się porwania!
  • Poczęstunki od obcych często okazują się zatrute!
  • Należy pilnować bagażu , pieniędzy i paszportu. Kradzież to rzecz powszednia.
  • Służby mundurowe nie zawsze okazują się nimi być, w Indiach nie brak „przebierańców”.

2. (Niegdyś) legalne mordy?

W Indiach mieszka 54% mężczyzn, bo do tej pory można usłyszeć o zabójstwach dziewczynek zaraz po urodzeniu. Panuje przekonanie, że są nieprzydatne rodzicom, a poza tym bardzo drogie. Dlatego zakazane są badania prenatalne, bowiem znajomość płci dziecka powodowałaby masowe usuwanie ciąż.

W zacofanych regionach kraju panuje domowa przemoc i samowola. Jeżeli kobieta nie spełniała wymagań teściów czy męża – nie urodzi syna lub jej rodzina nie zapłaci posagu, paliło się ją żywcem przy całkowitym przyzwoleniu lokalnej społeczności. Na szczęście nie praktykuje się już palenia wdów, które umierały niegdyś w męczarniach podczas pogrzebu swojego męża


3. Rączka za rączkę.

.W Indiach mężczyźni często spacerują razem trzymając się za ręce, jest to całkiem normalne zachowanie pomiędzy kolegami, w śród kobiet takie zachowanie jest dużo rzadsze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


4. Indian style.

Hindusi mają specjalny rodzaj toalety, tak zwany „Indian style” gdzie swoje potrzeby załatwia się na kucanego, a zamiast papieru używa się lewej ręki oraz wody.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


5. Nadmierne krągłości, nadwaga = zaleta.

Mówienie komuś, że przybrał na wadze uważane jest w Indiach za komplement – oznakę dobrego zdrowia. Prawda jest zgoła odmienna: Hindusi (w tym także ich zwierzęta) stanęli na skraju epidemii otyłości


6. „Podbite” oczy.

Ciekawy jest też powód, dla którego małe dzieci mają wymalowane węglem czarne kręgi wokół oczu. Wierzy się po prostu w to, że węgiel dezynfekuje (to jest prawda) – pomaga ukształtować zdrowe oczy i dobry wzrok.


7. Zapuszczony paznokieć oznaką braku pracy fizycznej.

Hindusi często zapuszczają paznokieć, najczęściej ten przy małym palcu, w ich kulturze jest to oczywista oznaka, symbol, że nie pracują fizycznie.


ŹRÓDŁA: LOVETOTRAVEL, WOJCIECHPIESTRAK, POZYTYWNY SKOK.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
avehyu* Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
*
Gość
*

Punkt drugi nie jest tematem na parę zdań napisanych przez osobę niezagłębioną w temacie. Oczywiście jest w tym trochę prawdy i jest to bardzo złe, ale trzeba na to spojrzeć szerzej i wiedzieć o czym się pisze. W tym wypadku powielacie stereotypy. Indie się zmieniają, ale spojrzenie reszty świata na Indie niestety nie.

avehyu
Gość

Sprawdzałem tę informację, dlatego też w jej tytule w nawiasie widnieje słowo „niegdyś”.

Nie wstawiłbym niczego, co nie jest potwierdzone artykułami osób, które mają o tym pojęcie.