Yonghwa prosi, aby nie wyolbrzymiać jego sprawy dotyczącej przyjęcia do szkoły wyższej

Yonghwa

Policja zakończyła śledztwo w sprawie oskarżeń o przyjęcie Yonghwy, piosenkarza Jo Gyu Mana oraz pewnego pana Kim do szkoły wyższej Kyunghee, mimo że nie stawili się na rozmowę i egzamin. Według doniesień profesor Lee był odpowiedzialny za stworzenie z góry ustalonych wyników egzaminów wyżej wymienionych studentów, a następnie przekonał innych egzaminatorów na pozycji niższej od profesora, żeby ominęli przepisy i przekazali trójce uczniów fałszywe wyniki.

Yonghwa wypowiedział się w liście na swoim Instagramie:

„Witajcie, z tej strony Jung Yonghwa.

Wszystko co czułem do tej pory każdego dnia to strach. Powód dla którego postanowiłem nic nie mówić i milczałem to toczące się śledztwo. Zdecydowałem, że nie powinienem się wypowiadać na temat czegoś, co nadal jest w toku.

Jak już wspomniałem w moich wcześniejszych przeprosinach to był mój obowiązek. Zasady zostały złamane i cały czas myślałem o moim błędzie.

Chciałbym jednak wypowiedzieć się o częściach sprawy, które niektórzy mogli źle zrozumieć.

Sprawa dotyczy przyjęcia mnie do szkoły wyższej.

Byłem pod wrażeniem, że przy takich kierunkach jak sztuka użytkowa i uzyskiwanie doktoratu, profesor sprawdzał umiejętności i portfolio kandydatów, a przeprowadzony wywiad był według jego własnego uznania.

Zanim zostałem przyjęty, spotkałem się z profesorem w sali ćwiczeń i pokazałem mu piosenki, które napisałem oraz wydałem. Podzieliłem się również moimi planami na przyszłość.

Zastanawiam się nad tym, że nie byłem przyjmowany właściwą procedurą. Uznałem wtedy, że rozmowa może zostać przeprowadzona tak, jak chce tego profesor.

Co więcej, absolutnym kłamstwem jest to, że chciałem iść na studia, mimo że nie obchodzi mnie szkolnictwo wyższe, a miałem na celu opóźnić tylko moje zaciągnięcie się do wojska. Jestem obywatelem Korei, jestem Koreańczykiem i czuję się zobowiązany, aby wypełnić mój obowiązek wobec mojego kraju. Bardzo często wspominałem o tym podczas przesłuchiwań. Program studiów doktoranckich w kierunku sztuki wpisuje się w moje studia licencjackie z muzyki, a ponad to koncentruje się na muzyce jazzowej. Aplikowałem na studia jako piosenkarz, by móc dowiedzieć się więcej.

Są ludzie, którzy mówią, że uciekam od pójścia do wojska. Absolutnie tego nie robię. Wojsko nie jest miejscem, przed którym można się schronić. Jest obowiązkiem każdego obywatela i zawsze wierzyłem, że będzie mi dane sumiennie go wypełnić. Kiedy pójdę do wojska, będę mógł zobaczyć kim naprawdę jestem.

Nie ważne jest kto zawinił. Są rzeczy, gdzie naprawdę popełniłem błędy i bardzo chcę za to przeprosić. Żałuję moich działań i zrobię co w mojej mocy, by więcej to się nie powtórzyło. Chciałbym przeprosić jeszcze znajomych celebrytów, którzy mogli mieć przeze mnie problemu.

Będę posłuszny pozostałym sprawą policyjnym i wezmę na siebie wszystko. Ponownie bardzo przepraszam.

Na koniec chcę jeszcze poprosić, aby nie publikować przesadnych, prowokacyjnych, fałszywych relacji.”

View this post on Instagram

안녕하세요 정용화입니다. 지금까지 저에게 정말 하루하루가 무거운 시간들이었습니다. 제가 지금껏 말을 하지 못하고 침묵하고 있었던 것은 이 일에 대해 수사 중이고, 수사 중인 사건에 대해 제가 먼저 나서서 이야기하는 것은 옳지 않다고 판단했기 때문입니다. 이전에 올린 사과문에서 말씀드린 것처럼 결과적으로 규정에 위반된 것이 있다면 저에게 책임이 있는 부분이기 때문에 제 잘못이에 대해서는 여전히 깊이 반성중입니다. 그러나, 이 사건에 대해 많은 오해를 하시고 있는 부분에 대해서는 말씀을 드리고 싶습니다. 이번 사건은 학과인 응용예술학과 대학원 (실용음악) 박사과정 입시와 관련된 사건입니다. 실용음악과 같은 예술분야 대학원 박사과정에서는 교수님이 지원자의 포트폴리오 등을 통해 활동내역이나 작품성을 알 수 있기 때문에 면접도 교수님 재량에 따라 시행하는 경우가 많은 것으로 알고 있었습니다. 저는 대학원에 들어가기 전에 작업실에서 교수님을 만나 제가 작업하고 있는 곡들과 발매했던 곡들도 들려드리고, 장래 계획 등에 대해 말씀을 나누었습니다. 면접은 교수님 재량으로 진행할 수 있는 것으로만 생각하고 모집요강을 제대로 확인해 보지 않은 것이 저의 과실이며 반성을 하고 있습니다. 또한, 제가 학업에 관심도 없으면서 군입대를 연기하려고 박사과정을 취득하려고 한 것이 아니냐는 의혹은 절대 사실이 아닙니다. 저는 당연히 대한민국 국민이자 대한민국의 한 남자로서 국방의 의무를 충실히 수행해야한다고 생각하고 있으며 이전부터 늘 많은 매체와의 인터뷰에서 군입대에 대해서 인터뷰를 해왔습니다. 제가 입학한 대학원 박사과정 응용예술학과는 제 전공인 실용음악학과이며, 재즈음악에 대해서 심도 있게 배우는 학과입니다. 저는 곡을 만들고 노래하는 직업인 가수로서 박사과정을 진학을 하면서 제가 전공하고 있는 분야를 더 배우고 싶은 마음으로 지원을 했던 것입니다. 그리고, 제가 군대로 도망간다고 하시는 분들도 있습니다. 저는 절대로 도망가는 것이 아닙니다. 군대는 절대로 도망을 가는 대피처가 될 수는 없습니다. 당연히 가야하는 국방의 의무이며, 저도 대한민국의 국민으로서 국방의 의무를 충실히 수행해야 한다고 항상 생각해 왔습니다. 이번 계기를 통해 입대하여 다시 한번 지금의 저를 되돌아 봐야할 시기라고 생각하였습니다. 사실, 이 일이 누구의 잘못이다, 누구의 탓이다가 중요한 것이 아니고, 저는 제가 잘못한 부분에 있어서 무조건적으로 죄송하고, 깊게 뉘우치고 있으며 다시는 이런 실수를 하지 않도록 최선을 다 할 것이라 다짐하고 있습니다. 그리고 저로 인해 피해를 입은 동료 연예인들에게도 죄송하다는 말씀을 드리고 싶습니다. 앞으로 남은 검찰 조사에도 충실히 임할 것이며, 일부 사실과 달리 왜곡된 부분은 충분히 소명하도록 노력 하겠습니다. 다시 한 번 사죄의 말씀을 올립니다. 마지막으로 사실이 아닌 부분에 대해서 왜곡하거나 자극적인 기사를 내지 않도록 간절히 부탁드립니다.

A post shared by 정용화 (@jyheffect0622) on

Źródło

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
NeytiriWioletta (@Rossellinique)I like thattak siekurogane2daelimpula Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
everything
Gość
everything

Niestety mam wrażenie że knetz go skreślą, jeśli już tego nie zrobili… z czym się nie zgadzam! >:c

pula
Gość
pula

„Wojsko nie jest miejscem, przed którym można się schronić. Jest obowiązkiem każdego obywatela i zawsze wierzyłem, że będzie mi dane sumiennie go wypełnić. Kiedy pójdę do wojska, będę mógł zobaczyć kim naprawdę jestem.” Ciekawe czy sam w to wierzy czy pisze tak tylko bo społeczeństwo tego oczekuje? w Polsce wymigiwanie sie od wojska zdarzało się nie raz, w Korei na pewno tez to występuje w jakimś stopniu, również wsród części osób krytykujących Yonghwe.

Wioletta (@Rossellinique)
Gość

Tytuł artykułu jest lekko niefortunny.
Chłopak niestety namieszał, czy był bezpośrednio winny czy nie, wie tylko on sam i ten profesor, śledztwo wykaże co i jak i jeśli będzie trzeba na pewno zostanie ukarany, myślę że knetz mogą już mu dać po prostu spokój.
Co do wymigiwania się od wojska, no niestety nie jest to najlepsze miejsce, znikanie też z rynku na dwa lata to też ryzyko, ale jeszcze gorzej jest kombinować bo i tak zostanie się na tym złapanym. Jeśli Yonghwa rzeczywiście na to liczył to wykazał się co najmniej niemądrym zachowaniem za które już płaci.

kurogane2daelim
Gość

Zgadzam się z nim. Niektórzy zachowują się, jakby kogoś zgwałcił lub zabił… Ech mam nadzieję, że Yonghwa się im nie da i przez to wszystko nie odejdzie z CNBlue. Może i zrobił coś nie do końca słusznego, ale na pewno nie takiego, żeby po nim jeździć jak po szmacie tyle czasu.

I like thattak sie
Gość
I like thattak sie

Odejście z CNblue wiązało by się z rozwiązaniem grupy. Bo jakoś nie widzę by zastapili go innym wokalistą.
Yonghwa chciał opóźnić swoją służbę wojskową miał zaplanowane solowe koncerty na marzec i kwiecień po skandalu wszystko odwołał.
W dodatku CN.Blue czy inny band to grupa która nie może działać bez głównego wokalu.
A chłopaki do wojska na razie się nie wybieraja chociaż było mówione że zaciągnął się w tym samym czasie.
Myślę że gdyby On uczciwe dostał się na te studia, zdał wszystkie testy a nie drogą na skróty sytuacja wyglądała by inaczej.

Wioletta (@Rossellinique)
Gość

Z całym szacunkiem do reszty ekipy, ale nie wyobrażam sobie CNBlue bez głównego wokalu. Przejściowo, jeszcze jakoś tak ale dłuższy czas.

Neytiri
Gość
Neytiri

No przekombinował. Owszem jest to wstydliwy i zły uczynek, ale nie zbrodnia przeciw ludzkości. Toczy się śledztwo, otrzyma karę, w dodatku już przypłacił za to skandalem. Mam nadzieję, że gdy wróci z wojska, to emocje opadną i knetz mu trochę darują. Oby fani też mu darowali i nie odwracali się od niego. Popełnił błąd i już za to płaci.

%d bloggers like this: