O wyrzuceniu Hyuny, o zakazie randek, o k-popowych związkach, o CUBE ENT.

HyunA Writes Heartfelt Message About Dating PENTAGON’s E’Dawn

Moja przygoda z k-popem zaczęła się właśnie dzięki Hyunie, mam do niej ogromny sentyment, dlatego zdecydowałam się napisać ten artykuł. Będzie on oczywiście subiektywny, z punktu widzenia fanki, ale również jako zwykłego człowieka.

Zacznijmy od początku, bo nie każdy może o tym wiedzieć. Hyuna dołączyła do CUBE w 2008 roku za namową założyciela wytwórni Hong Seung Sung. Kilkukrotnie w wywiadach raperka mówiła, że traktuje go jak swojego tatę, bo to dzięki niemu powróciła na scenę.

Dowiedz się więcej: To założyciel CUBE namówił Hyunę do powrotu na scenę 

Znalezione obrazy dla zapytania Hong Seung-sung hyuna

Od 2016 roku nową funkcję CEO pełni już ktoś inny. Pod jego ‚władzą’ rozpadli się BEAST, 4MINUTE. Odeszli również solowi artyści: Shin Ji Hoon, Roh Ji Hyun, G.NA.
Chodziły plotki, że dwie historyczne grupy (4minute, Beast), które można powiedzieć stworzyły CUBE, odeszły z powodu nowego CEO. Prawa panujące w wytwórni zmieniły się, dlatego postanowili odejść. Jednak pytanie, czemu HyunA została? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ze wszystkich artystów idolka miała najwięcej solowych projektów. Wiecie pewnie, że w Korei prawo jest zaostrzone jeśli chodzi o muzykę. Beast po odejściu nie mogą się promować jako Beast, nie mogą również wykonywać publicznie żadnych ich (swoich) piosenek. Niby to ich piosenki ale w świetle prawa należą one do CUBE.

Przeczytaj więcej; Możliwe, że BEAST nie będzie mogło używać swojej nazwy po odejściu z Cube.

HyunA miała wiele do stracenia, więc to był na pewno jeden z powodów zostania, gdy reszta dziewczyn odeszła z wytwórni.

 

Uważam, że Korea Południowa jest dosyć zacofana, jeśli chodzi o sprawy intymne. Publiczne całowanie jest źle widziane, chłopak dotknie dziewczynę i ta posądza go o molestowanie itp. W dramach, jak obcy facet dotknie ramienia kobiety to jest takie „Ojej! Jak on mógł!?”.
Większość idoli, zanim zadebiutują w zespole, muszą podpisać umowę, na której mają zakaz randkowania oraz posiadania chłopaka/dziewczyny. To jest jeden z wielu (albo w sumie z niewielu,  bo każdy inny jest powierzchowny, typu; bo zniszczyła karierę E’Dawn’owi, bo to suka, bo jest beztalenciem itp.) argumentów używany przez ludzi mówiących, że CUBE dobrze zrobiło wyrzucając ich, bo Hyuna i E’Dawn nie dotrzymali umowy. Ale skąd ta pewność, czy na pewno mieli taki punkt w umowie? Hyuna jest w wytwórni już 11 lat, w 2016 roku odnowiła kontrakt i naprawdę ktoś z Was myśli, że wtedy 24-letnia dziewczyna z tyluletnim stażem miała napisane na kontrakcie ‚zakaz chłopaków’? Oczywiście sama nie jestem w 100% pewna, nie mamy wglądów do kontraktów idoli.
2NE1 przyznały się, że ich zakaz został zniesiony: https://kpoplivepolska.com/2013/08/29/nasz-zakaz-randkowania-sie-skonczyl-ale-nie-ma-jakichkolwiek-zmian/. , a w 2014 roku SM zniósł zakaz WSZYSTKIM idolom, dlatego też mówią, że Taeyeon i Baekhyunowi nic się ‚nie stało’. BTS przyznało się, że od początku nie mieli takiego zakazu.

Hyuna przez 11 lat swojej kariery (aż do dzisiaj) nie miała żadnego skandalu. I właśnie po tym jednym skandalu (bo nie można nazwać to błędem – bo miłość nie jest błędem), po tym wszystkim co zrobiła dla wytwórni została od tak wyrzucona. Dlatego, że koreańscy ‚fani’ nie potrafią zrozumieć, że idol to też człowiek, który ma normalne – jak każdy – uczucia. Tak, też ma prawo się zakochać. Ja rozumiem, że niektórym może jakiś związek nie pasować, ale żeby od razu tym osobom grozić śmiercią, wyzywać od najgorszych, prosić – a raczej kazać – opuścić zespół? Tak jest z każdym k-popowym związkiem. Lepiej mają koreańscy aktorzy… ale czemu? Czym się różnią od idoli? Na nich nie ma takiej nagonki, jeśli chodzi o randki. Ludzie w social mediach za dużo sobie pozwalają, nie licząc się z uczuciami innych. Nie zdają sobie sprawy z tego, że nie każdy człowiek ma mocną psychikę, dlatego potem słyszymy o samobójstwach.

Zawsze jest ten sam scenariusz i te same komentarze. Najpierw ogłoszenie związku, fala krytyki, kazanie odejścia z zespołu, zrzucanie winy, czyli, jak w tym przypadku, winę zrzucają na Hyunę, która ich zdaniem zniszczyła E’Dawnowi karierę. I po jakimś czasie, aż sprawa już ucichnie, nagłe wiadomości o zerwaniu pary z powodu braku czasu. A akcje firmy, które dramatycznie zeszły w dół, nagle idą w górę.

Ale nigdy w historii k-popu skutkiem obwieszczenia związku nie było wyrzucenie z pracy/wytwórni. Czemu CUBE tak bardzo zaryzykowali? Ich akcje idą w dół, mnóstwo prawdziwych fanów PENTAGON i Hyuny jest wściekła.

Najpierw ‚fani’ wyzywają Hyunę od dziwek i każą jej zerwać z E’Dawnem, a potem, jak dowiadują się, że ta dwójka została wyrzucona z firmy, nagle zaczynają hejtować CUBE. Ale to właśnie przez nich to się wszystko stało, gdyby nie zareagowali takim jadem i zdali sobie sprawę z tego, że idole też mają prawo kochać, to jestem pewna, że nie przerwaliby promocji TRIPLE H, a E’Dawn uczestniczyłby w comebacku PENTAGON.

Zgadzam się, że idole powinni być bardziej odpowiedzialni w tych sprawach, bo dobrze wiedzą, jak ‚fani’ reagują na takie skandale, ale też nie powinien nikt ich obwiniać za to, że pewnie wierzą w to, że tym razem będzie inaczej, mają nadzieję, że ludzie zrozumieją.

allkpop.com napisał artykuł, w którym udowadniają to zacofanie, o którym pisałam wcześniej.
Jak na całą akcję reagują koreańscy ‚fani’, a jak zagraniczni?

„Co jest ku*wa? cube wywaliło hyunę i edawna? za chodzenie ze sobą? za to, że się kochają? za doświadczanie ludzkich uczuć? cube mogą się wypchać się, wyrzucenie ich jest bardzo oburzające. przez wyrzucenie ich, pokazują innym dosłownie, że idole i przyszli idole doświadczający miłości zniszczą swoją karierę” 

„Na poważnie, żadna kariera idola nie powinna ucierpieć przez ich związek, to dowodzi jak bardzo popie*dolony jest przemysł kpopu, kiedy chodzi o prywatne życie artystów, hyuna i edawn wyskakujcie i bierzcie pentagon ze sobą do nowej agencji”

Cube walczyło finansowo i prawie zbankrutowali. hyuna ich ocaliła. Stali się popularni dzięki Hyunie. I pentagon nie jest pentagonem bez edawna. Cube straciło 4minute, beast i teraz edawn’a i hyunę też? Cube schodzi na dno”

„Edawn i Hyuna zasługują na coś lepszego”

A teraz koreańscy fani..

„Nigdy nie myślałem, że dzięki Cube poczuję takie dobrze”,
„Wow Cube w końcu zrobiło coś dobrze”,
„Wow kto wiedział, że wyrzucą Hyunę, hahaha. Dobra robota”,
„Mam nadzieję, że celebryci, którzy robią to co chcą nauczą się czegoś od tej dwójki.”.. itp.

Niestety, widząc komentarze Koreańczyków można śmiało powiedzieć, że zostając idolem, osoba ta musi zdać sobie sprawę, że to ‚fani’ ustanawiają prawo i to oni będą mówić, co mogą, a co nie..

Jestem ciekawa, co o tym wszystkim sądzicie, jak to wygląda z Waszej strony, piszcie dużo komentarzy.

Edytor: Yoonrin

26
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
TariJaJuLiaN_doubleL_Y... Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Taida
Gość

To jest jakiś nie śmieszny żart, że Cube starają się promować poza Koreą, a gdy nie koreańscy fani okazują zrozumienie to płaszczą się przed koreańskimi😅. Fucking logic

Excuse me?
Gość
Excuse me?

Koreańczyki to chamówa,brak akceptacji i zrozumienia.Szczerze teraz patrze ze Południe od Pólnocy rózni sie tylko postępem technologicznym ,a nie społecznym.Azja jest strasznia zacofana społecznie i kulturowo.Zatrzymali się w czasach jesieni średniowiecza..Dziwić się ze w Korei jest tyle samobójstw!Oni sami są sobie winni .Hyuna powinna wyjechac z tej zapyziałej Korei i skupić sie na Stanach i Europie,gorzej ,gdy zabiorą jej prawa do piosenek …

Lolly
Gość
Lolly

Powiem ci, pięknie generalizujesz.
Jak się żyje z klapkami na oczach?

Excuse me?
Gość
Excuse me?

Wszyscy powinni hejtowac Koreańczyków za to jakimi są debilami

Lolo
Gość
Lolo

To w takim razie po co słuchasz kpopu?

N_doubleL_Y
Gość
N_doubleL_Y

Moim zdaniem nie powinniśmy hejtowac całej Korei. Jedyni, którzy w tej sytuacji zasługują na porządny, uzasadniony hejt to koreańscy fani wytwórni CUBE. Przecież w kpopie wielu artystów jest w związkach i jakoś żyją i nikt się ich nie czepia, a nawet ich relacje są wspierane i fani ewidentnie się z tego cieszą. To z fanami CUBE jest coś mocno nie tak. Nigdy nie słyszałam, żeby kogokolwiek wywalono z wytwórni za bycie w związku. Co to, kurde, ma być?! To jakiś absurd!

crop
Gość
crop

Stwierdzenie „Korea to stan umysłu…” zdecydowanie pasuje na to miejsce. Swoją przygodę też, zaczęłam od Hyuny. Na pewno dużo zawinili fani, o ile można ich tak nazwać. Bo prawdziwy fan nie wyzywa swojego idola od dzi*ek i nie życzy śmierci. Teraz patrząc nie jako fanka a osoba postronna powiem tak, kontraktów nie zobaczymy, warunków też. Ale też nie wiemy czy przy okazji ukazania się związku Hyuny coś jeszcze nie zaważyło na jej pozycji w wytwórni. Nie popieram polityki Cube, i mam nadzieję że znajdzie się wytwórnia która wyciągnie rękę do Hyuny, co jednak może być trudne bo koreańscy „fani” pamiętają… Czytaj więcej »

OAInI like thattak sie
Gość
OAInI like thattak sie

Koreańskie fanki które wypisują takie pierdoly sa po prostu porabane i zamiast wydawać pieniądze na albumy czy spotkania z idolami zalecala bym psychiatrę.

Nula
Gość
Nula

Przez tą informację prawie całą lekcję zastanawiałam się po co, co oni takiego zrobili?

Laylaa
Gość
Laylaa

Mogę się podpisać zupełnie pod tym artykułem, to co się dzieje nie mieści się w głowie zagranicznym fanom.. Gdyby coś takiego stało się w USA itp ludzie od razu by powiedzieli że świat stanął na głowie. Na knetz to mi brak grzecznych słów.. W tym wszystkim szkoda mi bardzo Edawna, chłopak tyle pracował na swój sukces, a za to że się w kimś zakochał jest niszczone jego życie i marzenia, tragedia.. I wykopanie Hyuny po tylu latach.. Ten nowy CEO jak tu jest wspominane w artykule to chyba ma nieźle pod sufitem skoro takie rzeczy się dzieją :/

veryunusual
Gość
veryunusual

Aż brak słów na to co się stało. Pozbyć się osób, które były dla wytwórni mocnymi filarami to niewyobrażalnie wielki błąd. A do tego „fani” którzy do tego doprowadzili… Zero skruchy, a wręcz przeciwnie. Czułam, że może się ta sprawa źle skończyć, ale gdy zobaczyłam informację o wyrzuceniu z wytwórni osób, z którymi niegdyś zaczynałam przygodę z kpopem, to po prostu nogi się pode mną ugięły. Cube zawaliło na całej linii.

anja
Gość
anja

Zgadzam się z tym, że wyrzucenie ich z wytwórni z powodu tego, że są parą to jakiś nieśmieszny żart, ALE trzeba pamiętać, że EDawn jest idolem. Nie jest pojmowany jako artysta, solista, tylko jako idol. A realnie patrząc na branżę idoli w Korei to cóż, osoby decydujące się na takie życie w pewien sposób stają się produktami. Idole nie są osobami, u których koniecznie ma się liczyć talent muzyczny. Służą bardziej jako maskotki, które mają ładnie wyglądać, ładnie mówić i ogólnie zabawiać publiczność. Bycie idolem pozwala zarobić więcej pieniędzy i zyskać sławę, ale każdy kto się tego podejmuje musi wiedzieć… Czytaj więcej »

Xdd
Gość
Xdd

Cóż kpop ma wiele mocnych stron które sprawiają, że wyróżnia się od innych rodzajów muzyki, chociażby od amerykanskiego popu… kolorowe teledyski niekiedy rażące przepychem, dynamiczne choreografie, drogie stylizacje. Czasem oglądając tych wszystkich idoli podziwiam ich za to ile pracy musieli włożyć nie tylko w debiut, ale też w każdy comeback. Debiutujac mają sławę, pieniądze, fanów… możnaby powiedzieć, że bycie idolem to bajka, lecz jest też ta ciemniejsze strona bycia gwiazdą k popu… jest to pozbawienie ich normalnego życia jakie wiedzie każdy człowiek i ma do tego prawo. Jest to strasznie przykre, że idole mając 20 parę lat nie mogą doznać… Czytaj więcej »

Taida
Gość

Polać Anja za mądre słowa🍻. Tylko w tym całym zamieszaniu szkoda Hyuny bo o takich rzeczach jak ratowanie wytwórni i do tej pory jej bez skandalowa historia nie powinno się zapominać

CO
Gość
CO

Czy tylko mnie śmieszy ten cały kabarecik? Nawet nie wiem co powiedzieć i nie, nie chodzi mi o zachowanie CUBE tylko europejskie fanki, które nie potrafią zrozumieć, że złamanie kontraktu to nie przelewki (wiedziały gały co brały) i rozumiem w pełni wytwórnie, sama bym nie mogła zaufać osobie, która okłamuje mnie przez 2 lata. My zagraniczni fani może mieć ból d*py, ale nasz show biznes różni się dość od koreańskiego, więc zluzujcie i zaakceptujcie to. Wasze wywody jak wam smutno i jakie to niesprawiedliwe nic nie pomogą, no bo w końcu ZŁAMALI PRZYSIĘGĘ DANĄ FANOM i WYTWÓRNI. a E’Dwan to… Czytaj więcej »

GeekCrazyLevy
Gość
GeekCrazyLevy

Mój wujek (32l.) jest Koreańczykiem i sądzi, że koreański przemysł muzyczny jest nastawiony na tzw. „lizo-dupstwo” fanów. Niestety bardzo lubił Hyunę więc jego cała ta sytuacja trochę dobiła… :'( Koreańczycy są bardzo 0-1 jeśli chodzi o krytykę swoich idoli. Zwróćmy uwagę na to, że w Korei aby być idolem trzeba być młodym. Jest bardzo niewielu artystów, którzy są po 40 i są dalej aktywni zawodowo tak jak na przykład w innych krajach. Koreańczycy mają inną kulturę i mentalność co utrudnia im zrozumienie takich podstawowych potrzeb jak np. miłość idoli. Dla nich idol jest ich własnością. Jest to niezwykle smutne, że… Czytaj więcej »

...
Gość
...

Zastanawia mnie jedna rzecz: gdyby oni rzeczywiście w kontrakcie nie mieli zakazu randkowania i te sprawy, to w takim razie za jaki punkt cube przerwało ich kontrakt i wyrzuciło? Chyba nie mogli tak po prostu dać im zwolnienie, prawda?

JuLia
Gość
JuLia

A ja powiem,że Cube to zwykłe ścierwo robiąc takie coś DOROSŁYM ODPOWIEDZIALNYM za siebie ludziom. Ja zawsze wychodzę,z założenia,że gdy nie lubię drugiej połówki,mojego ukochanego aktora,piosenkarza itp(nie z powodu zazdrości broń Panie Boże) to skupiam się na swoim ulubieńcu życząc mu szczęścia,w związku.Żaden fan nie steruje życiem swojego idola,bo idol to też człowiek o czym chyba koreańscy fani po prostu nadzwyczajniej,w świecie to (uwaga wielki szok) też ludzie(dziwne prawda?) Akcje Cube za granicą spadną i to jest fakt

%d bloggers like this: