K-Popowi idole, którzy osiągną pełnoletność w 2019 roku

K-Pop Idols Who Will Officially Become Adults In 2019

Ponieważ zbliżamy się już ku końcowi obecnego roku, 2019 rok oznacza, że wielu z naszych ulubionych 19-letnich idoli  (zgodnie z koreańskim systemem wiekowym) wkrótce stanie się pełnoletnimi osobami!

Oto lista niektórych artystów, którzy osiągną pełnoletność w 2019 roku (ukończą 20 lat):

Jeno, Jaemin, Haechan i Renjun (NCT)

Felix, Hyunjin, Han i Seungmin (Stray Kids)

Sunwoo, Eric i Hwall (The Boyz)

Jinyoung (Wanna One)

Nancy (MOMOLAND)

Kim Chae Won i Lee Chae Yeon (IZ*ONE)

Heejin, Hyunjin i Go Won (LOONA)

Chani (SF9)

Shuhua ((G)I-DLE)

Eunbin (CLC)

Sanha (ASTRO)

Xiyeon (PRISTIN)

Seoyeon, Nakyung i Chaeyoung (fromis_9)

Sei i Lua (Weki Meki)

Wooyeop, Hayoung, Jisung, Taeseon, Jihun i Hakmin (TRCNG)

Rachel i Yeona (APRIL)

Somyi (DIA)

Bomin (Golden Child)

Edytor: veryunusual


Źródło: (1)

Zapraszamy również na Facebooka  i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

21
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pulaSensiBubbleUmaRoyze Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lolo
Gość
Lolo

Wiem że ATEEZ zadebiutowało niecały miesiąc temu, ale Jongho też mógłby znaleźć się na tej liście 😙

Paula98
Gość
Paula98

Skoro mają 19 lat to przecież są pełnoletni 😀

Choi YoungJin
Gość
Choi YoungJin

W Korei pełnoletności jest od 20 roku życia. Tak jak u nas od 18 i po części od 21 lat w USA. Więc technicznie biorąc nadal nie są pełnoletni. Nawet z tym rokiem do przodu.

Paula98
Gość
Paula98

Urodzili się w 2000 roku. W Polsce pełnoletność osiągasz jak masz 18 prawda ? W Korei południowej do swojego wieku doliczasz 1 rok. Dziecko w Korei w dniu urodzenia ma już rok. Więc pełnoletność osiągają w 19 urodziny.

Potwierdzenie : http://wkorei.blogspot.com/2014/03/koreanski-system-obliczania-wieku.html

Paula98
Gość
Paula98

Dobra sorry. Mój błąd 😀

Karolcia
Gość
Karolcia

Jakoś ciężko mi uwierzyć, że te dzieciaki z NCT, Stray Kids i The Boyz już niedługo będą dorośli 😂

Bubble
Gość
Bubble

Same XDDD ale cieszy mnie to

everything
Gość
everything

Masakra, czuję się staro będąc starsza od tych dzieciaków lub w tym samym wieku :v

I like that
Gość
I like that

TRNCG ilu liczy członków? Skoro 6 z nich jest w jednym wieku to problem wojska.rozwiarze się sam.

Sensi
Gość

Idę kupić trumnę, bo coraz bardziej mnie to dobija – wybory, a tu rocznik 2000 przyszedł na wybory. Kiedy to tak porosło? Dla mnie to jest… po prostu takie nie do wyobrażenia po prostu, ale o moim roczniku też tak starsze osoby myślały. 😉

zuzocip
Gość
zuzocip

XD

Royze
Gość

ja wciąż mam takie głupie przekonanie, że rocznik 2000 to tAkIE dZiEci, a tu masz, piwo mogą kupić i w ogóle :/

Sensi
Gość

Royze, mam młodsze kuzynostwo. Dla mnie rocznik 1994 (najstarszy kuzyn jest akurat z tego rocznika) to takie dzieci, więc 2000 i później to jakieś noworodki z mojej perspektywy. To jest kwestia postrzegania. Skoro pamiętam, jak kuzyna woziłam w wózku, śpiewałam mu „Kotek na płotek”, to fakt, że poszedł na studia, ba, poszedł do pracy, to dla mnie jest abstrakcja. To nie jest tak, że nadal traktuję jak dzieci, ale ciężko mi się przestawić i przywyknąć, że roczniki 1994-2000 są dorosłe w zasadzie (według prawa), mają prawa wyborcze, zakupią piwo / papierosy, mogą wejść do większości klubów, czy na większość imprez… Czytaj więcej »

pula
Gość
pula

Rocznik 2000, 1999 i 1998 to sa jedynie osoby pełnoletnie, a nie dorosłe :). Dlatego to trudno starszym od nich uznać je za dorosłe. Są nieliczni rozwazni i dojrzali jak na swój wiek, ale jak wiemy to mniejszość.
Co do wymienionych idoli to szkoda, że nie zadebiutowali teraz lub tym roku czy w 2019, tylko nie którzy są już trochę na rynku. Za wcześnie, tym bardziej, że nie mają zapewnionej opieki no. psychologa i swoich praw, różnie są traktowani w agencjach.

Sensi
Gość

@pula, to zależy od definicji oraz jakie kryteria przyjmiemy, aby kogoś uznać za osobę dorosłą. W Polsce będziemy uważać za osobę dorosłą (prawnie) osobę, która ukończyła 18 lat. Jeśli przyjąć kryteria (które spełniamy łącznie): samodzielne mieszkanie, praca, posiadanie własnej rodziny (bycie w związku w małżeńskim), korzystanie z praw obywatelskich – to jestem jedynie dorosłym w 1/2? Czy może nadal tylko osobą pełnoletnią? Ja akurat patrzę przez pryzmat ostatnich wyborów samorządowych w Polsce. Widok osoby z dowodem, gdzie data urodzenia to rocznik w przedziale „1995 – 2000” był dla mnie szokiem. Nie wyobrażam sobie uznać moich młodszych sióstr za osoby dorosłe.… Czytaj więcej »

pula
Gość
pula

Przyjelam kryteria rozwojowe, psychologiczne. 18nlatek nie ma jeszcze mózgu rozwinięte go do końca oraz np.nie miał jeszcze czasu choćby dojrzeć.

Sensi
Gość

Wybacz, ale się nie zgodzę. To akurat jest kwestia indywidualna, czy ktoś jest dojrzały, czy nie. Czasem 16letnia dziewczyna, która zostaje matką jest bardziej rozwinięta niż kobieta, która ma lat 35 dajmy na to.
Jeśli to przyjmiemy, to moja Mama jest tylko osobą pełnoletnią, mimo że wszystkie inne kryteria spełnia.

Chyba że przyjmiemy „bycie dojrzałym” = „branie odpowiedzialności za swoje czyny, słowa”, to wtedy ma to sens moim zdaniem.

pula
Gość
pula

Odpowiedziałam niechcący tu ogólnie w komentarzach, nie Tobie, ale żeby nie dublowac mozna podsumować, że w sumie myslimy w miarę 🙂 podobnie. Ty dajesz „czasem”, ja „jedna na 1050” 16 latka dojrzalsza niż 36latka.

Pola
Gość
Pola

Czuje sie jak stara babcia patrząc jak te dzieciątka szybko dorastają xD

Uma
Editor

Już w przyszłym roku Soju będę tam na legalu mogła pić😂

pula
Gość
pula

Ale co to ma do Twojej mamy? Wątpię, żeby miała 18, 19 czy 20 lat – skoro tylko takie osoby wymieniłam. Nie napisałam , że dorosła jest jedynie osoba z kredytem, własnym domkiem z białym płotem, vanem i minimum 2 dzieci, bo 1 to za mało :D. Wtedy bardzo byśmy okroili liczbę doroslych. Byłby to też głupi powód. Chodzi o to co napisałaś w ostatnim akapicie oraz mimo wszystko wiek. Naście lat nie łączy się z dorosłościa. Jak napisałam, do nawet 25 r.z.rozwija się kora przedczołowa naszego mózgu, a dodatkowo osoba, która nie poznała jeszcze siebie, nie ukształtowała charakteru (bo… Czytaj więcej »

%d bloggers like this: