Ministerstwo Edukacji cofnęło stopnie członków Highlight, BTOB i wielu więcej

Ministry of Education Cancels Degrees Of Highlight And BTOB Members, Jang Hyunseung, And More

Ministerstwo Edukacji postanowiło anulować stopnie siedmiu idoli.

Stopnie członków Highlight (Lee Gikwang, Yong Junhyung, Yoon Doojoon), członków BTOB (Eunkwang, Yook Sungjae), Jang Hyung Seunga oraz Chu Ga Yeoul zostaną cofnięte, ponieważ Ministerstwo Edukacji ustaliło, że otrzymali oni specjalne traktowanie.

14 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie zespołu ds. promocji przywództwa w Ministerstwie Edukacji w celu omówienia wyników inspekcji podejrzeń o niesprawiedliwość i korupcję na Uniwersytecie Dongshin, i Uniwersytecie Kyungsang. Zespół ogłosił działania naprawcze w tej sprawie.

Zgodnie z raportem Ministerstwa Edukacji, działalność transmisyjna studentów celebrytów na Uniwersytecie Dongshin potwierdziła ich obecność jako uczestników, nawet jeśli nie uczęszczali oni na zajęcia ze względu na politykę wewnętrzną departamentu. Ustalono jednak, że celebryci otrzymali specjalne traktowanie, ponieważ przed 2015 rokiem nie obowiązywały żadne pisemne przepisy, ani też nie zostały delegowane zasady, które pozwoliły służbom zarządzać frekwencją w inny sposób. Ministerstwo Edukacji zdecydowało, że obecność tych studentów nie może zostać potwierdzona.

Wokalista Chu Ga Yeoul pełnił funkcję adiunkta na Wydziale Muzyki Stosowanej, mimo że nie uzyskał tytułu licencjata, jednocześnie uczęszczając na Wydział Radiofonii i Telewizji jako student. Potwierdzono, że nie mógł uczęszczać na zajęcia od czasu, gdy miał uczęszczać na wykłady jako uczeń. W przypadku Chu Ga Yeoul, jego stopnie zostaną anulowane, a jego stanowisko adiunkta zostanie unieważnione.

Ministerstwo Edukacji postanowiło anulować stopnie siedmiu celebrytów. Spośród personelu administracyjnego na Uniwersytecie Dongshin zażądano, aby jedna osoba została poddana surowym karom dyscyplinarnym, dziewięć osób otrzymało umiarkowane postępowanie dyscyplinarne, a sześć osób otrzymało ostrzeżenia.

Edytor: Sophie


Źródło: (1)

Zapraszamy również na Facebooka i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
YoungJin ChoiPaulaNamidaI lihe that Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
I lihe that
Gość
I lihe that

To w Korei prawo może działać wstecz???

Szkoda mi chłopaków wrócą z wojska i edukacje czas powtórzyć.

Paula
Gość
Paula

Niby szkoda chłopaków no ale jeśli nie byli na zajęciach to nie dziwię się że anulowano im stopnie. Z drugiej strony to u mnie na uczelni sama niejednokrotnie wpisywałam 20 osób na listę bo nikomu nie chciało się chodzić na wykłady. Trochę rozumiem decyzję ministerstwa bo chłopaki dostali wyższe wykształcenie za nic więc nie oszukujmy się tytuł im się nie należy. Z drugiej strony to ile osób jak oni robili już takie numery. Każdy na uczelni zna takiego studenta widmo którego nigdy nie ma a pojawia się tylko na egzaminie.

Namida
Gość

Nie wiem czy u nas to jeszcze przechodzi. U mnie na uczelni wykładowca omiatał wzrokiem i widział ile jest ludzi w stosunku do liczby zapisanych na liście… to stare wygi, mądrzejsze i bardziej spostrzegawcze niż się wydaje. Jak przychodzisz tylko na egzamin to nie licz na cuda. Moja siostra dla przykładu była na wszystkich wykładach (bodajże z niemieckiego) i jak przyszła na egzamin to koleś jej bez niczego wpisał najlepszą ocene w index bo wiedział że wszystko wie. Z kolei jej koledzy na egzaminie z innego przedmiotu zmyślali takie rzeczy których wykładowcy nie są w stanie sprawdzić… i też dostawali… Czytaj więcej »

Paula
Gość
Paula

idole potrzebują studiów tylko po to by odłożyć w czasie służbę wojskową. Jeśli się uczysz to nie mogą cię powołać i spokojnie możesz skupić się na karierze. Oczywiście nie wszyscy patrzą na to w ten sposób i są tacy co się do tego przykładają ale i tak jest to ich główny powód do studiowania.

YoungJin Choi
Gość
YoungJin Choi

Idole zazwyczaj kończą tylko licuem (SM tego wymaga, nawet jak debiutują 14 latka ma mieć średnie wykształcenie gdy jest w wieku kończenia liceum).
Ale są też idole co bez problemu zdają studia. Taki YoungK z Day6, zdał Ekonomię w czasie EveryDay6 kiedy spora część piosenek jest jego. Na bieżąco nagrywane mv i tak dalej. Ale zdał latając między próbami, a zajęciami.
Wielu idoli też nie decyduje się na wykształcenie wyższe właśnie z powodu braku czasu, potem wychodząc takie cuda na kiju.
Z tego co wiem uniwerek BtoB wykorzystał wizerunki Eunkwaga i Sungjae w celach promocyji, chyba bez ich zgody.

%d bloggers like this: