Dystybucja zysków w wytwórniach KPOP

Odpowiedzi:[+154][-7] originalny post tutaj

ㅇㅇ |2019.02.21 20:10 신고하기 SM popełnia przestępstwo po drodze추천239반대5

ㅇㅇ |2019.02.21 20:34 신고하기 Średnio Starship płaci swoim artystom 70%, BigHit 60%, YG 57.5%, JYP 52.5%, FNC 50%, Pledis 37.5%, Cube 37.5%, SM 31.2% 추천190반대1

ㅇㅅ |2019.02.21 21:46 신고하기 YG i Pledis zarabiają tyle pieniędzy, żeby pracować jak g*wno 추천149반대0

ㅇㅇ |2019.02.21 20:08 신고하기 Co jest z SM… 추천122반대2

ㅇㅇ |2019.02.21 20:53 신고하기 Nie bez powodu już przynajmniej 10 osób opuściło SM i nawet sami artyści SM gardzą SM 추천110반대2

ㅇㅇ |2019.02.21 21:17 신고하기 Zyski YG, JYP i BigHitu wyglądają dla mnie najbardziej normalnie 추천91반대3

Edytor: Sophie


Źródło: (1)

Zapraszamy również na Facebooka i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

15
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
VakaSaltyLardspookyNeytiriOla Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chardonnay87
Gość
Chardonnay87

To nie jest prawdziwa informacja. Wytwórnia nie może publikować takich informacji w internecie, ponieważ to są poufne dane. Żaden przedsiębiorca tego nie robi. Nie jest profesjonalnym z Waszej strony, że publikujecie często niesprawdzone, fejkowe informacje i nawet nie doszukujecie się, czy dany news jest prawdziwy. Mimo, że to blog, to od bloga i tak trzeba oczekiwać pewnej dozy profesjonalności. Wam tego, niestety, brakuje. I nie jestem jedyną osobą, która zwraca Wam na to uwagę. Nie rozumiem, dlaczego macie gdzieś dobre rady użytkowników i ich nie stosujecie? Studiuję dziennikarstwo i na szczęście wiem, jak to wygląda, dlatego to wytykam.

Kim Naeyon (@MizuoNami)
Gość

Ta tabela krąży w internecie od roku, albo i dłużej… i tak jak ludzie napisali, podejrzewam, że to orientacyjny podział zysków w wytwórniach, dlatego nie zarzucaj od razu, że to nieprawda albo że to fejk. Przecież nie jest nic przedstawione w konkretnych sumach więc to nie tak, że wytwórnie nie mogą tego ujawnić.

Co do profesjonalizmu to trochę racji jest bo i ja wielokrotnie naciskałam na to. Tak samo trochę bez sensu jest sam ten post z odniesieniem do jakiejś koreańskiej strony z której niewiele można zrozumieć.

aphilek
Gość
aphilek

dopóki żadna wytwórnia nie potwierdzi tego, to można uznać ten wykres za fejk

Vaka
Gość
Vaka

Hm, zależy w jakim kraju. W niektórych krajach zarobki są do publicznego wglądu. Może w Korei też tak jest? Zwłaszcza jeśli chodzi o duże firmy? Sama jakiś czas temu widziałam całkiem realnie wyglądające zestawienie zarobków staffu z koreańskich wytwórni.
Choć z drugiej strony parę tygodni temu widziałam też podobne zestawienie, jak powyżej i tam dane były nieco inne – wynikało z nich, że Bighit daje artystom najwięcej, SM mało, a bodajże YG bardzo, bardzo mało. Także w sumie ciężko stwierdzić, które z tych danych są miarodajne.

I like that
Gość
I like that

To mogą być takie szacowane ilosci. Poza tym biorąc to na logikę i.to co nieraz mówią idole dopóki nie spłaca swojego długu z okresu stażysty to nic nie zarabiają. To zależy jak po debiucie radzi sobie.grupa jeżeli szybko osiąga wyniki to szybciej zaczyna pracować na swoj rachunek.
Nie chcę mi.się wierzyć że po tylu latach np SM zabiera tyle samo pieniędzy np Suju i NCT czy Red velvet..

Ada
Gość
Ada

SM funduje wiele rzeczy swoim zespołom, to wszystko kosztuje. Tak samo w SM nad piosenkami pracują specjaliści, artyści je tylko śpiewają rzadko mając przy tym swój wkład

Ola
Gość
Ola

A Eunhyuk , Donghae i Leeteuk z Super Junior piszą piosenki to albumu. Shinee Jonghyun, Key i Minho też piszą piosenki to albumu. A BoA przecież sama pisze piosenki to całego albumu nawet sama go tworzy. I Rzadko mi powiesz, że artyści z SM rzadko piszą piosenki

Vaka
Gość
Vaka

Z SHINee, to jest akurat różnie. Sama całkiem lubię Shinee i kiedyś liczylam, że oni napisali chyba z ponad 30 piosenek na jakoś mniej więcej 150 jakie wydali (czy nawet trochę więcej niż 150, nie pamiętam ile dokładnie ich jest). Także nie tak dużo. Super Junior akurat pisze większość samo. Exo – nie chce mi się liczyć, ale na pierwszy rzut oka wygląda to mniej więcej podobnie jak u Shinee. O Red Velvet szkoda nawet wspominać jeśli chodzi o ten temat, ale np. NTC mają już sporo swoich piosenek. W kwestii solistów jest różnie, np. Taemin prawie w ogóle nie… Czytaj więcej »

Madi
Gość
Madi

Raczej wątpię że to jest prawdziwe. Takich rzeczy się nie ujawnia. To mogą być tylko przypuszczenia jak tak jest.

SaltyLard
Gość
SaltyLard

„Nie bez powodu już przynajmniej 10 osób opuściło SM i nawet sami artyści SM gardzą SM” serio? xd

spooky
Gość
spooky

Szcze to takie prawdziwe!! XDDD Nawet najmłodszy zespół SM już im cisnie przy każdej okazji ~

SaltyLard
Gość
SaltyLard

Ooop lol, a masz jakieś przykłady?

Neytiri
Gość
Neytiri

Ta tabela krąży od bardzo dawna, żadne informacje nie są jednak potwierdzone. Można jedynie wywnioskować ogólnie, że samo wydawanie albumów i sprzedaż piosenek to dla idoli nie jest główne źródło zarobków. To tylko mechanizm nakręcający popularność dzięki której angażowani są do reklam i innych produkcji i za tym dopiero idzie prawdziwa kasa.

%d bloggers like this: