[część III/III] Sunmi w wywiadzie dla Billboard 28/02/2019


Tłumacząc wywiad opierałam się jednocześnie o tłumaczenie zawarte na stronie Billboard, jak i filmu z YouTube.


Przejdź do pierwszej części wywiadu ➔

Przejdź do drugiej części wywiadu ➔


Jak wyglądał twój proces odnajdywania ,,swojego własnego ja”?

Sunmi: Swoją karierę zaczynałam w bardzo młodym wieku, jeszcze kiedy w ogóle do końca nie byłam świadoma, kim właściwie jestem i co robię. Sprawiło to, że zaczęłam dogłębniej zaglądać wewnątrz siebie. Szukałam i szukałam odpowiedzi na to, jaka ja właściwie jestem, tak długo, aż nie znalazłam dla siebie dobrego określenia. Odkryłam, że jest tym słowem jest ,,wolność”. Mogę się bać, płakać, denerwować i przeklinać. To wszystko mogę wyrażać dzięki mojemu poczuciu wolności. Powodem, dla którego decyduję się używać pierwotnie wycinanych scen z nagrywanych teledysków jest to, że to one właśnie wyrażają jak czułam się w chwili ich nagrywania przy swojej muzyce. Nawet jeśli nie wyglądam na nich zbyt korzystnie, co z tego. Nieustannie proszę by ich nie wycinać. W moich teledyskach można zobaczyć jak się przewracam i tym podobne. W ,,Siren” wychodzę momentami naprawdę przerażająco.

Jaki jest twój ulubiony rodzaj muzyki?

Sunmi: Lubię rockowe zespoły lat ’70 i ’80. The Animals, 10cc, Toto i wiele więcej. Zaczęłam ich lubić od czasu gdy zaczynałam poznawać tego typu muzykę dla Wonder Girls. Odnalazłam w tej muzyce część siebie.

Mam wrażenie jakbyś na samym początku odczuwała wielki strach w związku z rozpoczęciem swojej solowej kariery. Co sprawiło, że zdecydowałaś by jednak iść tą drogą?

Sunmi: Toczyłam w sobie pewną walkę, ale wiedziałam, że muszę iść dalej. Wierzę w siebie. Jestem typem osoby, która jeśli coś zacznie, musi to skończyć. Myślę, że z tej właśnie cechy bierze się również moja pewność siebie. Uważam, że wszystko co mam, zawdzięczam właśnie jej. Od kiedy lepiej poznałam samą siebie i zaczęłam wierzyć w ogólną wartość, wszystko zaczęło iść jakoś lepiej.

O którym kolorze mogłabyś powiedzieć, że cię wyraża?

Sunmi: Fiolet. Fiolet jest połączeniem koloru niebieskiego oraz czerwieni. Jest tak neutralny, nie odpowiada w pełni za żadną ze stron. Można by go porównać do mnie: istnieje ta moja postać, którą wy znacie oraz moja własna prywatna tożsamość.

Czy istnieje jakiś cel, który chciałabyś osiągnąć w swojej muzycznej karierze?

Sunmi: Chciałabym by ludzie słysząc moją muzykę odrazu kojarzyli ,,to jest piosenka Sunmi!”. Marzę o tym od dawna i wciąż dążę do tego osiągnięcia. Chciałabym mieć swój własny styl muzyki. Styl Sunmi. Chciałabym być również osobą, która inspiruje innych.


Źródło: (1) (2)

Edytor: Sophie


Zapraszamy również na Facebooka i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
patrycjagpatiMartaherdevlet Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
patrycjagpati
Gość
patrycjagpati

Naprawdę fajny i ciekawy wywiad z Sunmi ^^ dzięki za tłumaczenie jest świetne 🙂

Marta
Gość
Marta

W sumie z tym „to muzyka Sunmi” chyba się jej udało. Dziękuję za tłumaczenie, świetny wywiad

%d bloggers like this: