BTS tworzą historię debiutując jako nr 1 na liście Billboard 200 z „Map of the Soul: Persona”

BTS Makes History As “Map Of The Soul: Persona” Debuts At No. 1 On Billboard 200

BTS właśnie potwierdzili ich trzeci nr 1 na liście Billboard 200!

21 kwietnia czasu lokalnego Billboard ogłosił, że nowy minialbum BTS Map of the Soul: Persona zadebiutował na pierwszym miejscu na słynnej liście Top 200 Albums, cotygodniowym rankingu najpopularniejszych albumów w Stanach Zjednoczonych.

Map of the Soul: Persona jest teraz trzecim albumem BTS, który stał się nr 1, dzięki czemu BTS jest pierwszym koreańskim artystą, który znalazł się na liście Billboard 200 z trzema różnymi albumami – i osiągnięcie tego wyczynu zajęło im niecały rok. Grupa po raz pierwszy trafiła na szczyt listy z Love Yourself: Tear – pierwszym albumem koreańskiego artysty, który kiedykolwiek znalazł się na pierwszym miejscu listy – w maju zeszłego roku. Osiągnięcie powtórzyli z Love Yourself: Answer we wrześniu.

Według Billboard, ostatnia tradycyjna grupa muzyczna, której udało się zdobyć Billboard 200 z trzema różnymi albumami w czasie krótszym niż rok, to The Beatles, których Anthology 1, Anthology 2  i Anthology 3 zadebiutowały jako nr 1 między grudniem 1995 r. a listopadem 1996 r.

BTS udało się także pobić własne rekordy sprzedaży w Stanach Zjednoczonych dzięki najnowszemu albumowi. Według Nielsen Korea, Map of the Soul: Persona zdobył łącznie 230 000 równoważnych jednostek albumów w tygodniu kończącym się 19 kwietnia, co oznacza tydzień z największą sprzedażą BTS.

Wcześniej w tym tygodniu Map of the Soul: Persona ustanowił nowy rekord, stając się pierwszym albumem, który przekroczył 2 miliony sprzedaży według obliczeń Hanteo Chart. Oprócz zdobycia licznych list przebojów iTunes na całym świecie, minialbum zadebiutował również na pierwszym miejscu na oficjalnej liście brytyjskich albumów i jest to pierwszy raz, kiedy koreański artysta znalazł się na szczycie tej listy.

Gratulacje dla BTS za ich niesamowite osiągnięcie!

Edytor: Sophie


Źródło:(1)

Zapraszamy również na Facebooka i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
HyoSang Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HyoSang
Gość
HyoSang

BTS to drudzy The Beatles! :0

%d bloggers like this: