Kontrowersje wokół BTS, którzy nie zostali nominowani do pierwszego miejsca w „Inkigayo”

Znalezione obrazy dla zapytania bts map of the soul persona

Pojawiły się skargi fanów BTS z powodu braku tytułu „Boy With Luv” na listach przebojów. 

Według fanów BTS „Inkigayo” ujawniło wcześniej, że okres czasu przeznaczony na ustalenie rankingu to tydzień zaczynający się od poniedziałku dwa tygodnie przed transmisją do poniedziałku tydzień przed transmisją. Ponieważ najnowszy odcinek został wyemitowany 21 kwietnia, rankingi powinny zostac ustalone na podstawie danych z dni od 8 do 15 kwietnia. Jako, że nowy album BTS został wydany 12 kwietnia, występy z dni od 13 do 15 kwietnia powinny znaleźć odzwierciedlenie na listach przebojów.

W odpowiedzi na tę krytykę, SBS odpowiedzieli: 

„Rankingi z tamtego tygodnia wyszły tak, jak wyszły, ponieważ była różnica pomiędzy okresem gromadzenia danych a okresem promocji BTS. Wierzę, że rankingi wyszły tak, jak powinny, ponieważ istnieje wiele szczegółowych kryteriów dla rankingów.”

Podczas obliczania rankingów, SBS dodali:

„Inni również nie ujawniają szczegółów kryterii dla obliczania rankingów, nie tylko Inkigayo.”

Edytor: Milkyun


Źródło: (1)

Zapraszamy również na Facebooka i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PaulaaphilekI like thatExcuse me?Vaka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Excuse me?
Gość
Excuse me?

Tak szczerze to pierwszą nagrode BTS powinni odebrqć w tym tygodniu .Przeciez zawsze tydzień po promocji mozna wygrav.

Vaka
Gość
Vaka

Jeśli kogoś zastanawia dlaczego BTS nie dostało się nawet do pierwszej dziesiątki i nie było w ogóle wliczane, przez co nie wygrali nagrody, to mogę odpowiedzieć xD Dispatch napisał o tej sprawie artykuł i wymógł na Inkigayo odpowiedź odnośnie braku BTS w rankingu, a odpowiedź ta jest bardzo nieprecyzyjna. „Sposób w jaki punkty są liczone jest bardzo skomplikowany. Dla BTS były części, które nie wpasowały się w ogólną kalkulacje. Powód dla których inni artyści weszli na listę, jest taki, że ich ogólna liczba punktów się kwalifikowała” To oczywisty brak konkretów, zwłaszcza, że naciskani dalej przez dziennikarzy nie chcieli podać żadnych… Czytaj więcej »

Vaka
Gość
Vaka

Przeczytajcie sobie komentarze na allkpop (żródło tego tłumaczenia), jest tam wklejone tłumaczenie wywiadu jaki Dispatch przeprowadził z Inkigayo. Wynikają z tego jakieś dziwne rzeczy naprawdę. Wychodzi na to, że oni mają różne kryteria dla różnych grup i wynik jest zmanipulowany celowo. -_-

Paula
Gość
Paula

https://www.allkpop.com/article/2019/04/dispatch-questions-inkigayo-on-bts-omission-from-the-ranking w tym artykule jest to lepiej wytłumaczone o co chodzi. Powiem tak dla BTS jedna wygrana w tą czy w tą nie zrobi różnicy ale ile jest zespołów które również niedostały nominacji ponieważ ,, Uważaliśmy, że lepiej będzie zastosować go do następnego tygodnia niż w tym tygodniu” czy „Algorytm obliczania wyniku jest bardzo złożony”. No to w końcu to oni podjęli taką decyzję bo ,,uważali że tak będzie lepiej” czy to wynikało ze ,,skomplikowanego algorytmu”. Tutaj nie chodzi też o to że oni nie byli w pierwszej 3, która walczyła o 1 miejsce. Oni nie zostali nawet brani pod… Czytaj więcej »

moxx00
Editor

Boże, bo ta jedna nagroda coś zmieni… Wygrają ich jeszcze mnóstwo, to przecież nie jest ostatni comeback… Przed nimi długa droga i wiele nagród do zdobycia. Śmieszy mnie zachowanie fanów, którzy traktują to jak koniec świata..

Vaka
Gość
Vaka

Nie wiem, co Cię śmieszy. To, że fani żądają uczciwości od osób przydzielających te nagrody? Nie ma znaczenia, że dostali sporo nagród i pewnie jeszcze sporo dostaną. Mnie bawi ta narracja, która ostatnio pojawia się wobec BTS – „wszystko dostają tylko oni, tylko o nich się ciągle mówi, tyle już dostali tych nagród, nie ma znaczenia, czy wygrają kolejną, czy nie” Otóż ma. Chodzi o zwykłą ludzką uczciwość i otrzymanie właściwej nagrody za owoce swojej pracy. Ty byś chciał/a nie dostać w pracy dodatkowej miesięcznej premii dla najlepszego pracownika, bo „przecież zawsze ją dostajesz (bo każdego miesiąca jesteś najlepszym pracownikiem… Czytaj więcej »

Excuse me?
Gość
Excuse me?

Tak tylko oni czepiają sie bie wiadomo czego.Zawsze jest tak ,ze przez pierwszy tydzien promocji zespół nie dostanie nagorody taki jest regulamin .To powinni czepič się music core ,ze przy pierwszym juz występir od razu nagrode dostali .Zawsze czeka się cały tydzień i zlicza się .

Paula
Gość
Paula

Problem polega na tym że nikt by się nie czepiał gdy reguły dotyczyły wszystkich. Blackpink miały możliwość wygranej już 14.04 (były liczone w rankingu ale ostatecznie miały 4 miejsce) z tego wynika że w takim razie BTS też powinno być liczone podczas ostatniego programu. Nikt nie mówi że od razu powinni wygrać czy coś ale zwyczajnie mieć taką szansę tak jak miały dziewczyny z Backpink. Coś zwyczajnie się tutaj nie zgadza bo obydwa zespoły były w podobnej sytuacji a zostały inaczej potraktowane.

I like that
Gość
I like that

Boże niech te ARMY się już nie kompromituja… żal.pl

aphilek
Gość
aphilek

pisząc „zal.pl” sama sie kompromitujesz xD

Paula
Gość
Paula

Czy przeczytałaś o co chodzi w tym artykule i dlaczego temat jest kontrowersyjny czy zatrzymałaś się na tym że ARMY są złe że BTS nie dostało nominacji? Po twoim komentarzu wnioskuję że nie uznałaś za konieczne zapoznanie się z tematem więc proponuję przeczytać jeszcze raz artykuł i komentarze pod nim wyjaśniające o co chodzi. Co ciekawe to nie ARMY wyciągnęły ten temat tylko Dispatch się tym zainteresował i zaczął zadawać pytania. Na tej stronie wyjaśnili to trochę lepiej: https://www.allkpop.com/article/2019/04/dispatch-questions-inkigayo-on-bts-omission-from-the-ranking

%d bloggers like this: