#Newsy Burning Sun Hwang Ha Na Lee Moon Ho Park Yoochun SBS

„Hwang Hana dała dyrektorowi naczelnemu Burning Sun listę celebrytów, którzy używali narkotyków”

Program SBS „Unanswered Questions” zbadał możliwość powiązania sprawy z narkotykami Hwang Hany z trwającym skandalem w Burning Sun. 

4 maja program śledczy wyemitował odcinek pod tytułem „Tajne życie prywatne Hwang Hany oraz VIP-ów z Burning Sun”. Podczas odcinka zagłębili się w sprawę narkotykową wnuczki założyciela Namyang Dairy Products’ i jej potencjalnym powiązaniem z kontrowersją w Burning Sun.

Program spotkał się z anonimowym informatorem ‚A’, który powiedział, że widział Hwang Hanę w Makau ze swoim ówczesnym chłopakiem, Park Yoochunem. ‚A’ powiedział:

„Pod koniec 2017 roku miałem okazję poznać Hwang Hanę. Przywitaliśmy się ze sobą. Na początku nie było tam Park Yoochuna. Pojawił się, gdy zeszliśmy na dół. Wyglądało na to, że nie byli tam dla hazardu czy turystyki. Coś innego było na rzeczy”.

‚A’ kontynuował:

„Był czas, kiedy Hwang Hana dostała narkotyki dla osoby, która zachowywała się jak marionetka”. 

Mówiła także o związku Hwang Hany z poszukiwanym przestępcą, znanym pod nazwiskiem Lee, potwierdzając istnienie tak zwanej „Listy Hwang Hany”. 

‚A’ stwierdził:

„Hwang Hana dała listę celebrytów, którzy zażywają narkotyki Lee. Powiedziała ‚Zawrzyj umowę używając tego. Zawrzyj umowę z prokuraturą.’ W tamtym czasie Lee był poszukiwanym przestępcą za prostytucję dziecięcą i pośrednictwo prostytucji za granicą”. 

Kiedy spytaliśmy, czy Lee ujawnił, które gwiazdy są na liście, ‚A’ powiedział:

„Nie powiedział mi tego. Byłem bardzo ciekawy tej kwestii, ale nie powiedziałby mi o tym”.

Lee został aresztowany w styczniu tego roku, potwierdzając to, co ‚A’ o nim powiedział. 

W 2015 roku imię Hwang Hany pojawiło się 8 razy na wyroku pisemnym dotyczącego sprawy z narkotykami studenta ‚J’. Chociaż stwierdzono, że Hwang Hana używa, dostarcza i podaje narkotyki, nie została zbadana. Jeden z ludzi z posterunku policji w Jongno, który był wówczas odpowiedzialny za sprawę, powiedział:

„W tym czasie doszło do incydentu ze Świątyni Jogyesa. Cały zespół dochodzeniowy skupił się na tej sprawie. Nie pamiętam, co wydarzyło się potem”. 

Dostawca, wymieniony w pisemnym wyroku jako ‚J’ był słynnym DJ o nazwisku Oh, który pracował w dzielnicy Gangnam. Oh był znany jako bliski przyjaciel Seungriego oraz Hwang Hany. Jeden z inwestorów klubów w dzielnicy Gangnam powiedział:

„Hwang Hana często chodziła do Burning Sun. Jest również bardzo blisko z Lee Moon Ho [dyrektor naczelny Burning Sun]”.

Na początku tego roku Lee Moon Ho przeszedł testy na obecność narkotyków, które wyszły pozytywnie według National Forensic Service, ale on nadal zaprzeczał, że kiedykolwiek używał narkotyków. Skomentował:

„Była to sytuacja, w której nie musiałem przechodzić testów na obecność narkotyków, ale zgłosiłem się i dobrowolnie oddałem mocz i włosy policji. Ponieważ wyniki wyszły pozytywnie, w moim ciele musiały znajdować się narkotyki, ale nie wiem, jak się tam znalazły”.

Potem zasugerował, że nieświadomie przyjmował narkotyki, poprzez napoje, które podawali mu klienci klubu. 

Jednak anonim, który dostarczał informacje, odrzucił to stwierdzenie, mówiąc:

„Widziałem, jak Lee Moon Ho zażywał narkotyki. Zwinął rurkę, która wyglądała jak cygaro, a potem ślinił się i śmiał. Kiedy spytałem, czy to marihuana, on odpowiedział, ‚To coś, czego nie można porównać do marihuany”.

Burning Sun i wiele osób związanych z tym klubem jest obecnie badanych przez policję po zmaganiu się z licznymi zarzutami działalności przestępczej, w tym pośrednictwie prostytucji, dystrybucję narkotyków, zmowę z policją, malwersację* i inne. 

*przestępstwo polegające na przywłaszczeniu powierzonych pieniędzy lub innych składników majątku

Edytor: Luke


Źródło: (1) 

Zapraszamy również na Facebooka i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

10
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
VakaLeoqwarCharmPati Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Vaka
Gość
Vaka

Przestałam już ogarniać. Ta sprawa staje się coraz gorsza i gorsza. Ostatnio gdzieś przeczytałam, że ponoć sprawa Sany z Twice z tym postem na instagramie miała przykryć inny skandal. Podobno dziennikarz, który napisał artykuł o niej, celowo źle przetłumaczył/przekręcił jej słowa żeby zrobić aferę wokół niej, żeby trendowała na Naver i w innych miejscach żeby zasłonić artykuły na temat tego, czego policja dowiedziała się o Burning Sun. A dowiedziała się ponoć tego, że koleś z Naver będący głównym udziałowcem w YG (bo oni mają finansowe powiązania), jest bezpośrednio zamieszany w gwałty w BS. Nie wiem na ile to prawda, nie… Czytaj więcej »

Asia
Gość
Asia

Czy możesz mi przybliżyć, o co chodziło ze sprawą Sany?

Charm
Gość
Charm

Wracając do sprawy Seungriego to przeraża mnie fakt, że Koreańczycy uważają, że źle postąpił tylko dlatego, że zrobił to jako osoba publiczna, a takie rzeczy jak udostępnianie nielegalnych nagrań i zdjęć z kobietami jest normalne wśród mężczyzn.

qwar
Gość
qwar

gdzieś przeczytałam ”gdziesiować” to każdy może…podaj dokładne źródło, Sana nie jest małym dzieckiem więc powinna znać historie i przede wszystkim pomyśleć zanim coś udostępni w sieci, teraz myśli, że te jej miny kota załatwiającego swoje potrzeby na pustyni coś zmienią i każdy będzie jej współczuć…

Leo
Gość
Leo

W skrócie Sana z Twice napisała posta że czuje nostalgie co do tego że konczy się era w której żyła ale ma nadzieje że kolejna będzie dobra no i przyczepiło się do niej bardzo dużo osób które uznały że popiera imperialistyczną Japonie i nie ma szacunku do Koreii (ponieważ w Koreii też kiedyś były ery ale ze względu na wpływy Japońskie przestano tego używać) i jeszcze jakiś dziennikarz napisał artykuł w którym celowo przekręcił słowa Sany i dopisał kilka rzeczy by pokazać ją jako tą zła imperialistke. Potem powstało sporo artykułów w których zjechano tego pierwszego dziennikarza i napisano że… Czytaj więcej »

Vaka
Gość
Vaka

Po zagranicznej stronie kpopowego fandomu wszyscy wiedzą o tej sprawie, więc naprawdę wystarczy wejść w google i poszukać od razu znajdzie się potrzebne info. Sana zamieściła na instagramie post, który celowo został przekręcony w taki sposób, by wzbudzać antyjapońskie nastroje. Dla Twojej wiadomości reporter, który zrobił o niej reportaż PRZEPROSIŁ ją za nadinterpretacje jej słów. https://onehallyu.com/topic/790530-a-journalist-who-made-a-video-earlier-about-sana%E2%80%99s-controversy-apologized-for-his-interpretation-of-sanas-post/ -> w poście jest odnośnik do koreańskiego artykułu. Powiedział: „I apologize for the fact that I have distorted the history of an entertainer by adding my perception of excessive history to my daily life, I could not look at the case with a balanced… Czytaj więcej »

Arisa^^
Gość
Arisa^^

To już jest tak chore i poplątane..
Jeszcze długo nie zobaczymy „końca” całej tej sprawy
I coś mi mówi że ten koniec, wcale nie będzie dla wszystkich sprawiedliwy

Pati
Gość

Ja już powoli nie ogarniam tej sprawy >_<

Charm
Gość
Charm

Jak widzę sprawa idzie coraz głębiej i głębiej. Co raz to mroczniejsze fakty zostają ujawniane ze świata celebrytów, najgorsze jest to, że te sprawy się ze sobą łączą. @Vaka jeśli chodzi o przypadek podobny do Sany, to takich było multum, tylko, że zakrywały o wiele mniej poważne sprawy. Nie zmienia to faktu, że mi jej szkoda, bo takie osoby zazwyczaj dostają najbardziej. Niemniej jednak ze źródeł, którymi się posiłkuję to Koreańczycy śledzą sprawę na bieżąco, to najgłośniejszy skandal od czasu afery z panią prezydent.

Vaka
Gość
Vaka

Dlaczego ten komentarz ma tyle minusów? Przecież Charm nie napisała niczego, co nie byłoby prawdą.