#Newsy

Policja postawiła zarzuty Kim Sangkyo

Kim Sangkyo jest pierwszą osobą, która mówiła o tym, co się dzieje w klubie Burning Sun. 15 maja policja w Seulu postawiła mu zarzuty o molestowanie seksualne, napaść i utrudnianie pracy funkcjonariuszom.

Agencja Policji Metropolitalnej w Seulu ogłosiła dziś wyniki ostatecznego dochodzenia w sprawie ataku, molestowania seksualnego i zniszczenia dowodów Kim Sang-kyo z 24 listopada ubiegłego roku.

Policja ogłosiła, że sprawdzała oświadczenia ofiar przemocy seksualnej w tamtym czasie i nagrania z telewizji przemysłowej w klubie, w wyniku czego Kim potwierdził okoliczności napaści na tle seksualnym trzech kobiet i napaści na jednego strażnika.

 

Edytor: Rukiye


Źródło (1)

Zapraszamy również na Facebooka i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

10
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AnetaVaka Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Aneta
Gość
Aneta

Praworządny obywatel, który ujawnił taaaki skandal a tu proszę.

Vaka
Gość
Vaka

.

Vaka
Gość
Vaka

To już się naprawdę robi śmieszne. Facet, który został pobity przez policję i zostało ujawnione i udowodnione, że policja go wrabia w celu przykrycia korupcji, teraz sam zostaje oskarżony przez tę policje. Nieźle się dzieje w tej Korei, że prawo mają totalnie za nic i wrabiają niewinnych ludzi.
Swoją drogą stworzono petycję do prezydenta dotyczącą tego, by sędzia, który nie wystawił nakazu aresztowania dla Seungriego, został odsunięty od sprawy. https://www1.president.go.kr/petitions/580207

Vaka
Gość
Vaka

Okej, poddaje się. Zignorujcie pierwszą część mojego komentarza o tym gościu. W międzyczasie dotarłam do nowych informacji, przez które teraz jest mocno skonfundowana.
Na razie nie będę się wypowiadać o tym, bo w tej sprawie za dużo się dzieje i jeszcze nie mam konkretnej opinii. To wszystko jest cholernie pokręcone -_-

Aneta
Gość
Aneta

Nie jest pokręcone a zmanipulowane przez media i internautów.

Vaka
Gość
Vaka

A ja mówię, że jest pokręcone. 😛 Bo dodatkowo cała sprawa z Burning Sun jest zmanipulowana przez policję, władzę i ludzi wyżej, co tym bardziej utrudnia właściwie osądzenie prawdziwych sprawców.

Aneta
Gość
Aneta

Jeśli pod petycją będzie odpowiednia liczba podpisów to prezydent będzie miał obowiązek wypowiedzieć się w sprawie, której ona dotyczy. Obywatele chcący wywrzeć presję na najwyższej władzy?

Vaka
Gość
Vaka

xD No i? Po to właśnie istnieje możliwość składania takich podpisów, by obywatele mogli jak to, wybacz, przezabawnie ujęłaś „wywierać presję na władzy”. Inaczej mówiąc obywatele mają prawo głosu i mogą żądać rozpatrzenia sprawy w przypadku, np. gdy istnieje prawdopodobieństwo, że osoby zajmujące się tą sprawa są skorumpowane. Tak było np. w przypadku Jang Ja-yeon, gdzie ta sprawa w życiu nie była by ponownie rozpatrzona, gdyby nie reakcja obywateli. To bardzo przydatne narzędzie dla obywateli służące do wyrażana opinii w demokratycznym państwie. Takie jest prawo każdego Koreańczyka, które państwo samo im przyznało, dlaczego więc z niego nie skorzystać? Wyobrażasz sobie… Czytaj więcej »

Aneta
Gość
Aneta

Nie rozumiesz. Nie neguję składania petycji jako takich ale wątpię w skuteczność tej. Petycja zmusi prezydenta do wypowiedzenia się ale nie do odsunięcia sędziego od sprawy. Do tego trzeba czegoś więcej np. dowodów. Internauci robią co mogą by postawić na swoim ponieważ chcą wierzyć, że Seungri jest winny. (Chciałeś mieć więcej niż inni to teraz za to płać.) Chcą by wszyscy przyznali im rację. Skoro sędzia tego nie zrobił to oznacza, że nie kieruje się prawem i chcą zmiany sędziego na takiego, który postąpi zgodnie z ich wolą. Mam wrażenie, że tu już nawet nie chodzi o prawdę. „Sąd sądem,… Czytaj więcej »

Aneta
Gość
Aneta

A zresztą. Jeśli Koreańczycy wątpią w rzetelność swojej policji i niezawisłość swojego sędziego ( czyli tych, którzy reprezentują prawo ) to nikt mi nie zabroni wątpić we wiarygodność doniesień mediów ( zniesławienie – przestępstwo ) i komentarzy internautów ( znieważenie – przestępstwo ). A na pewno nie zrozumiem jak można życzyć komuś śmierci. Bo i takie komentarze czytałam.