Wywiad z Leną z CHERRSEE

Na początek, proszę, przedstaw się.

Cześć! Jestem Lena z CHERRSEE. Obejmuję pozycję głównego rapera.

CHERRSEE jest grupą składającą się z czterech Japonek oraz jednej Tajki.

Zarówno nasza muzyka jak i chorografie są tworzone przez koreańskich artystów, więc nasza muzyka jest bardzo zbliżona do K-Popu.

Mam 23 lata i urodziłam się w Bangkoku, w Tajlandii. Przybyłam do Japonii w 2016 roku, ale jeszcze przed tym studiowałam za granicą, w Seulu, gdzie byłam trainee przez dwa lata.

Mój ojciec jest pół-Chińczykiem, pół-Tajem, więc potrafię mówić w języku tajskim, chińskim, koreańskim, angielskim i japońskim.

Moje ulubione kolory to fioletowy oraz różowy. Interesuję się koreańską modą jak i oczywiście K-Popem.

LENA2

Jak dostałaś się do wytwórni? Czy było to trudne? Czy trenowałaś przez długi czas?

Tak jak mówiłam wcześniej, podczas swojego pobytu w Korei byłam trainee przez dwa lata, naprawdę ciężko było stać się członkiem grupy K-Pop. Kiedy po raz pierwszy odwiedziłam z moją siostrą Japonię by ją zwiedzić, zakochałam się. Miejscowi ludzie byli bardzo mili, a ich kultura wydała się dla mnie bardzo interesująca. Chciałam więc wtedy zostać członkiem japońskiej grupy muzycznej.  W tamtym czasie trafiłam na informację o przesłuchaniu do koreańskiego girlsbandu, który odbywał się właśnie w Japonii, więc wysłałam swoje zgłoszenie. Szczęśliwie, wytwórnia wybrała mnie na członkinię tego zespołu. Dostaliśmy możliwość trenowania w Korei, czego tak bardzo pragnęłam. Byłam prawdziwą szczęściarą mogąc prezentować K-POP i jednocześnie żyć w Japonii. Udało mi się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Jednak cały pierwszy rok spędziłam na mówieniu, pisaniu i czytaniu po japońsku, z czym wciąż mam duży problem. Wciąż daję z siebie możliwie najwięcej zarówno dla samej siebie, jak i dla CHERRSEE.

Czy pamiętasz swój pierwszy koncert na scenie?

Tak, oczywiście. Mój pierwszy występ był zarazem największym w moim życiu, było to na Girls Award 2016 na stadionie Yoyogi. Było tam wielu sławnych artystów i piosenkarzy, a w tym idoli ze świata K-popu oraz modelek. To był dla nas debiut, nikt nas nie znał, ale naprawdę wielką dumą było móc wystąpić na tak ogromnej scenie.

Jakie są twoje hobby?

Moim hobby jest odwiedzanie dobrych restauracji oraz hot spotów.

W Japonii wiele festiwali jedzenia jest organizowanych co tydzień, czy co miesiąc, więc odwiedzam je z moimi przyjaciółmi. Oczywiście robię zdjęcia na pamiątki.

Kto jest dla ciebie inspiracją? Dlaczego właśnie ta osoba?

Moją inspiracją jest moja koreańska przyjaciółka, która mieszka w Japonii. Właściwie to ona nadała mi pseudonim ,,Lena”. To ona pomogła mi zaadaptować się w Japonii. Wciąż dzielę się z nią swoimi problemami, a ona zawsze mnie wysłuchuje, nawet jeśli trwa to długo, i stara się pomóc je rozwiązywać. Tak jak ona jest istotną częścią mnie, tak i ja chcę być nieodłączną częścią świata dla kogoś innego.

Jak wygląda twój ‚normalny’, luźny dzień?

Zazwyczaj zostaję w domu na cały dzień i oglądam filmy lub japońskie kreskówki, przegryzając przy tym przekąski. Uwielbiam siedzenie w domu!!

Czy mieszkacie razem ze sobą?

Tak, mieszkam razem z Miyu, Airi oraz Yumą.

Jakie są twoje ulubione słodycze?

Moje ulubione słodycze to te, zrobione ze słodkich ziemniaków. Tutaj w Japonii jest wiele rodzajów przekąsek ze słodkich ziemniaczków. W dodatku są one dobre dla utrzymania prawidłowej diety!!

Włosy rozpuszczone czy związane? Co jest wygodniejsze przy kręceniu MV?

Gdy gdzieś wychodzę to najbardziej lubię mieć rozpuszczone włosy, ale za to, gdy siedzę w domu, to wolę mieć je związane. Przy nagrywaniu MV lub czegoś innego, moje włosy są stylizowane przy pomocy suszarki i prostownicy, więc łatwo jest mi je ułożyć tak, by wyglądały dobrze.

Czarny czy biały? Który z tych dwóch kolorów wybierasz?

Czarny. Ciężko utrzymać mi białe rzeczy w czystości. W końcu stają się one czarne. Dlatego wybieram czerń!

Powiedz coś po polsku, jeśli znasz jakieś słowa.

Cześć.

Nie mówię po polsku.

Kocham cię.

(Przepraszam, nie wiem jak to wymawiać, ale nauczę się tego lepiej.)

Czy planujesz kiedyś odwiedzić Polskę?

Naprawdę chcę odwiedzić Polskę. Jeszcze nigdy nie byłam w Europie, więc zawsze rozglądam się za wycieczkami w tamtejsze miejsca. Na pierwszy wypad chciałabym odwiedzić Europę Środkową, więc z pewnością odwiedzę Polskę, gdy tylko będę miała taką okazję.


Jeśli nie znaliście wcześniej grupy CHERRSEE, uczciwie polecamy zapoznać się z ich muzyką!


Tłumacz: herdevlet, Edytor: Sophie

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Oliwia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Oliwia
Gość

Od przeczytania tego wywiadu muszę od razu poznać ten zespół aż wstyd że go nie znałam naprawdę fajne mają piosenki które tutaj dodaliście trzeba poznać więcej ten zespół☺

%d bloggers like this: