#Ciekawsze chiny

Miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć jak pojedziesz do Chin

najpopularniejsze miejsca turystyczne w Chinach

Dziś chciałabym zabrać nas na krótką wycieczkę po Chinach. W poście zaprezentuję Wam kilka miejsc, które polecili mi moi chińscy znajomi. Nie będę się też jakoś bardzo rozpisywać, w końcu to nie jest strona Wikipedii xD Ten post ma na celu zainteresowanie Was tymi miejscami. Zapraszam!

1. Wielki Mur Chiński i Zakazane Miasto

Pekin jest bardzo popularnym miejscem i co roku przybywają do niego tysiące turystów. Szczególnie, że jest piękny o każdej porze roku. Jeśli będziesz w Pekinie, koniecznie musisz zobaczyć Wielki Mur Chiński – jest to najbardziej rozpoznawalne miejsce w Chinach. Z ciekawostek, to oryginalna nazwa tego zabytku to Wànli Chángchéng, czyli Mur 10 Tysięcy Li. 10 tysięcy oznacza u Chińczyków coś nieskończonego. Li to jednostka miary. Dowiedziałam się również, że istnieje przekonanie o tym, iż chłopcy powinni pójść na Mur Chiński, żeby stać się „prawdziwymi mężczyznami”.

Natomiast w Zakazanym Mieście zobaczyć możemy dawny pałac cesarki dynastii Ming i Qing. W sumie mieszkało w nim 24 cesarzy, a ostatnim był Pu Yi.

pekin zakazane brama

Znalezione obrazy dla zapytania wielki mur chiński

2. Zakątki Guilin.

Rzeka Lancang jest najpiękniejszym miejscem w Guilin. Zobaczycie tam  typowy krasowy krajobraz z tysiącami wapiennych gór, rozciągających się u brzegu rzeki.

83-kilometrowa droga wodna z centrum Guilin do Yangshuo County. To esencja rzeki Lijiang, która stworzyła słynną na całym świecie scenerię Guilin i została chwalona przez wielu chińskich poetów i artystów!

O ile wiem, w Guilin był kręcony „Avatar„, a dokładnie w Hallelujah Mountain – to taki park.

Szczerze Wam powiem, że szukając zdjęć do tego postu i widząc to miejsce,  to się zakochałam <3 *.*

 

Czy to nie wygląda jak dobra scena z filmu?

3. Wulingyuan w Zhangjiajie 

Jest to rezerwat przyrody wpisany na listę UNESCO. Charakteryzuje się szczytami i dolinami z piaskowca kwarcowego, 3 310 szczytów, zawartość kwarcu 75% -95%, a grubość skały przekracza 520 metrów. (Tak wiem, zabrzmiało trochę jak wpis z encyklopedii xD) Dla Chińczyków to taki mały Raj na Ziemi.

 

4. Huangshan

Najlepsze miejsce widokowe! Jest to pasmo górskie, które powstało bardzo, bardzo dawno temu (szok no nie? xD) A tak serio to Wikipedia podaje, że jakieś 100 milinów lat temu. Przechodząc do rzeczy, znajdziemy tam piękne kamienie schody wyżłobione w zboczu góry, mnóstwo świątyń i grobowiec pierwszego Cesarza Chin in Shihuang’a.

Z tym miejscem wiąże się też wiele różnych legend.

Na przykład jedna z legend mówi o mężczyźnie, który nie wierzył w opowieści o uroku Huang Shanu. Udał się więc w góry, aby zobaczyć je na własne oczy i niemal od razu przekonał się o ich pięknie. Jeden ze szczytów, które ponoć odwiedził, nazwano Shixin (始信), co oznacza mniej więcej „uwierzyć”.

Znalezione obrazy dla zapytania Huangshan

 

5. Jiuzhaigou

Jiuzhaigou jest jak bajkowa kraina z turkusowymi i zielonymi, kryształowymi jeziorami, kaskadami wodospadów, tybetańskimi wioskami i wysokimi szczytami.

Podróżując w różnych porach roku, wody Jiuzhaigou będą w różnych kolorach bieli, błękitu, zieleni, turkusu i szmaragdu i są światowym dziedzictwem naturalnym!

Widzicie w jakim pięknym miejscu mieszkają gigantyczne pandy?

A właśnie, mamy wśród czytelników osoby, które kochają Pandy? Bo ja znam jedną 😀 Prawda nottek? <3

 

Na dziś koniec, nie chciałam pisać nie wiadomo jak długiego postu. Jeśli chcielibyście zobaczyć kolejne piękne miejsca w Chinach albo w Korei, to piszcie w komentarzach. :>

Chciałam, też zapytać, czy chcielibyście, żeby seria z przepisami była dalej prowadzona?

 

Edytor: veryunusual


Źródło (1)

Zapraszamy również na Facebooka i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o