Raporty KBS – Policja przekazała raport śledczy na temat B.I w 2016 roku + prokuratura nie podjęła żadnych działań

KBS opublikował reportaż o tym, że policja złożyła raport śledczy na temat B.I w 2016 roku do prokuratury, która nie podjęła w tej sprawie żadnych działań.

KBS ,,9 O’Clock News” doniósł o nowych szczegółach dotyczących sprawy B.I w 2016 roku. ,,A„, który został niedawno ujawniony przez Dispatcha, twierdził, że B.I próbował kupić marihuanę oraz LSD (dietyloamid kwasu lizerginowego), czego dowodem miały być wiadomości z KakaoTalk. Od tamtego czasu B.I wydał osobiste oświadczenie i ogłosił swoją decyzję o opuszczeniu grupy iKON i rozwiązaniu umowy z YG Entertainment, którą agencja potwierdziła. 

Nowe podejrzenia pojawiły się, gdy ,,A” złożył raport do Komisji Antykorupcyjnej i Praw Obywatelskich twierdząc, że YG Entertainment ma powiązania z policją, co pozwoliło ukryć im udział B.I w opłatach za narkotyki w 2016 roku. Podczas procesu okazało się, że ,,A” to Han Seo Hee. Po pojawieniu się pytań, czy w 2016 roku policja przeprowadziła niewystarczające dochodzenie, Agencja Policji Południowej Prowincji Gyeonggi ogłosiła utworzenie grupy zadaniowej w celu dalszego zbadania sprawy. 

KBS potwierdza w swoim nowym raporcie, że policja rzeczywiście złożyła oddzielny raport śledczy na temat zarzutów narkotykowych przeciwko B.I, przekazując sprawę do biura prokuratora i to prokuratura nie podjęła żadnych dalszych działań w tej sprawie. 

Sprawdzenie dokumentu KBS jest datowane na 31 sierpnia 2016 roku, czyli dzień po tym, jak ,,A” powróciła na policję wraz z adwokatem w celu zmiany jej zeznań na temat zaangażowania B.I. Dokument wyraźnie określa w tytule prawdziwe imię B.IKim Han Bin. Raport odnotowuje również, jak ,,A” rozmawiała wcześniej o zakupie marihuany dla B.I i dostarczenie mu jej, ale zmieniła zeznanie, gdy wróciła ze swoim prawnikiem. 

Raport odnotowuje podejrzenia, jakie w tym czasie miała policja na temat nowego zeznania stwierdzając, że prawnik nie pozwolił ,,A” swobodnie mówić i wydawało się, że otrzymała pisemne instrukcje, aby dać niejasne zeznania. Stwierdzono również, że gdy prawnik chwilowo opuścił pomieszczenie, ,,A” zaczęła płakać i powiedziała: ,,Przepraszam. Dzieje się coś, o czym nie mogę mówić.” 

Policja oświadcza, że zarówno raport, jak i wiadomości z KakaoTalka ,,A” zostały przesłane do prokuratury w celu dalszego zbadania. Po ujawnieniu takich szczegółów pojawiły się nowe pytania – dlaczego prokuratura nie sprawdziła zarzutów odnośnie B.I, pomimo otrzymania raportu i dowodów oraz dlaczego pozwoliła ,,A” opuścić kraj i wyjechać za granicę, pomimo złożenia takiego zeznania. 

Edytor: Sophie


Źródło: (1)

Zapraszamy również na Facebooka i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

20
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
zaarPaulaLeoMonikaArisa^^ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Excuse me?
Gość
Excuse me?

Czemu Han Seo Hee nie jest ukarna skoro była dilerka narkotykową Topa i B.I chyba ze ja czegos nie rozumiem w tym .Sorki ale to juz jest tak skomplikowane jak moda na sukces odc 28796478

miss vanjie
Gość
miss vanjie

han seo hee została ukarana jako jedyna, jeśli chodzi o sprawę z top. wydostała się z aresztu za sprawą kaucji, bo ma bogatych rodziców, którzy za nią ową kaucję zapłacili 🙂

Paula
Gość
Paula

Z tego co wiem to już swój wyrok dostała w 2017 (jakoś po sprawie Topa) miała 4 lata zawiasów, grzywna i odwyk. Ten wyrok był za zażywanie i sprzedaż narkotyków więc to co teraz dzieje się w sprawie B.I jest już tak jakby za nią bo dostała już wyrok za dilerkę więc w tej sprawie jest bezpieczna. Co najwyżej mogą ją oskarżyć o składanie fałszywych zeznań ale biorąc pod uwagę że była zastraszana przez YG co sama policja niejako potwierdziła w swoim raporcie to raczej nic jej nie grozi.

liliana
Gość
liliana

czy tylko mi się wydaje że ta dziewczyna kręci? podczas pamietnej sprawy Topa też chodziła co chwilę na policję zmieniając co rusz zeznania kiedy sprawa się wydała i wszystko trafiło do mediów, tutaj to samo… nie wiem, jeśli się mylę proszę poprawcie mnie

Royo
Gość
Royo

Han Seo Hee znowu robi zamieszanie. Naprawdę musi co chwilę zmieniać zeznania?
Sądzę, że będzie komplikować tą sprawę tak samo jak tą z Seunghyunem.

zaar
Gość
zaar

Jak co chwila, zmieniła te zeznania w 2016 na „prośbę” papy YG

hypebabe
Gość
hypebabe

A ja za to chcę powiedzieć że nigdy nie widziałam aby fandomy były że sobą tak zgodne w jakieś sprawie
wszyscy stoją murem za Hanbinem z czego jestem bardzo dumna i dziękuję:)❣️
#staystronghanbin

SaraTochomiko
Gość
SaraTochomiko

Przepraszam ze pod tym postem ale mam dla was wiadomość. Grupa Hight School utworzyła Kakao Talk. Na tej grupie jest tam szefowa oraz szef dziewczyn oraz producentka. Teraz jest 81 fanów na grupie. Jak będzie 100 osób to jedna z dziewczyn się dołączy. Agencja chce w ten sposób pomóc dziewczyna aby stały się bardziej popularne.
https://open.kakao.com/o/gez54isb

Arisa^^
Gość
Arisa^^

Ta Han Seo Hee już mnie tak WK***** (przepraszam), że szlag mnie trafia. Na kilometr czuć ściemę. Miesza te zeznania. W trakcie płacze bo „dzieje się coś o czym nie może powiedzieć” Miesza te sprawy. Jej się oberwało (Ta, jasne. Zawiasy i grzywna. Uważam że kara była zbyt słaba), to teraz chce pogrążyć kolejnego idola I nie zrozumcie mnie źle. Ja ich ABSOLUTNIE nie bronię. Nagle się „nawróciła” i będzie wymieniać nazwiska kolejnych idoli? Żeby jeszcze powiedziała WSZYSTKO raz a porządnie, trzymała się tego, to bym zrozumiała i uwierzyła Ale ona brzmi tak niewiarygodnie. Jest (moim zdaniem) tak zepsutą osobą,… Czytaj więcej »

zaar
Gość
zaar

Bardzo dobrze że sprawa wyszła, nie można tolerować zastraszania i brania narkotyków, mam nadzieję że BI i papa YG zostaną ukarani.

Arisa^^
Gość
Arisa^^

Jasne, dobrze że to wyszło na jaw. Winni zawsze powinni zostać ukarani. Krew mnie zalewa jak kolejny raz o niej słyszę, plus o reszcie paskudnych spraw przez ostanie miesiące. I nic nigdy nie jest do końca wytłumaczone. Za to dłuży się to strasznie i co chwilę coś nowego. Denerwuje mnie to
Może źle sformułowałam. Napisałam w nerwach. Pozdrawiam

zaar
Gość
zaar

btw to nie ona wyjawiła tę sprawę tylko Dispatch

zaar
Gość
zaar

Dla mnie po przeczytaniu tego jest jasne że papa YG i BI mają swoje za pazurkami, liczę żę kara ich nie ominie

Suzu
Gość
Suzu

Wybaczcie ale bardzie uwierze Papie YG i BI niż tej ściemniarze Han So Hee… niech pozostanie Panią A.
Zapytam po.raz kolejny czy powiedziała już kto ją wyslal???

zaar
Gość
zaar

Dokładnie nie powinna się poddać szantażowi, BI powinien wylecieć na zbity pysk w 2016

Monika
Gość
Monika

Idąc twoim tokiem myślenia TOP i każdy idol którym miał coś wspólnego z narkotykami także powinien XDDDDDD

zaar
Gość
zaar

No dokładnie tak myślę, każdy kto popełnia przestępstwo powinien zostać ukarany.

Vaka
Gość
Vaka

Bez urazy, ale mam wrażenie, że większość osób tutaj za bardzo skupia się na Han Seo Hee. Jaka jest taka jest, osobiście mam gdzieś jej osobowość. Ważne jest to, że dziewczyna najwyraźniej była zastraszana, kazano jej zmienić zeznania, sama dostała wyrok, a reszcie wszystko uszło płazem. Nawet jeśli ponownie rozgrzebuje tę sprawę z zemsty, czy poczucia niesprawiedliwości, to co z tego? Nie obchodzą mnie jej motywy, ważne, że ktoś wreszcie zdecydował się sypnąć na temat tego co się dzieje w YG. A mówię tu głównie o przekupywaniu władzy i zamiataniu spraw pod dywan za pomocą pieniędzy. Zamiast więc wieszać na… Czytaj więcej »

Leo
Gość
Leo

Czy możemy zostawić już tą nieszczęsną SeoHee i BI. Dlaczego nikogo nie obchodzi to że policja jest skorumpowana i agencja najwyraźniej bez większych przeszkód mogła sobie wyciągnąć swojego artyste z kłopotów i gdyby nie to że Seohee nagle zaczeła gadać czy to z jakiegoś nawrócenia czy też nawet chęci zemsty (yg przy sprawie TOP nieźle na nią zrzuciło wszystko i dostała o wiele większy wyrok niż TOP) to nikt by nic nie wiedział. To tak jak przy sprawie Burning sun. Wyszły tam takie rzeczy jak handel ludźmi i jakieś chore sprawy z tym co tym dziewczyną robiono a skwitowano to… Czytaj więcej »

Paula
Gość
Paula

Wydaje i się że wiele osób zapomniało lub nie chce przyjąć do wiadomości tego że to nie ona chodziła do idoli i to nie ona nakłaniała ich do brania narkotyków tylko było odwrotnie. To B.I i TOP pisali do niej by załatwiła im towar. Gdyby nie od niej to wzięli by go od kogoś innego. Do tego to nie jest też tak że nagle zaczęła teraz gadać na B.I tylko to właśnie dispach wyciągnął tą sprawę a któryś z dziennikarzy podał jej nazwisko bez jej zgody (widziałam artykuł gdzie jej prawnik mówi o możliwym pozwie za ujawnienie danych osobowych). To… Czytaj więcej »

%d bloggers like this: