Suhyun z Akdong Musician zmieniła nazwę kanału na YouTube po otrzymaniu sporej dawki krytyki

Suhyun z Akdong Musician jest znana z tego jakie powodzenie ma jej kanał na YouTube na którym publikuje poradniki odnośnie makijażu oraz pokazuje swoje codzienne życie. Artystka postanowiła zmienić nazwę swojego kanału ze względu na krytykę.
Suhyun zmieniła nazwę kanału z „Mochi Peach” na „Lee Su Hyun.” Mochi to przezwisko Suhyun nadane przez jej fanów dlatego, że dziewczyna ma blady odcień skóry. Obecnie między Japonią, a Koreą panuje napięta atmosfera, dlatego sporo fanów zaczęło krytykować artystkę za użycie słowa mochi (japońskiego ryżowego ciasteczka) komentując:
Proszę, nie używaj słowa mochi.
Jeszcze bardziej napinasz atmosferę, czy możesz zmienić słowo mochi?
Używanie japońskiego słowa ‚mochi’ wydaje się być urocze, ale tak naprawdę obecnie nie jest.

Wygląda na to, że Suhyun wysłuchała krytyki od subskrybentów i szybko potem zmieniła nazwę. Co sądzicie o zaistniałej sytuacji?

Edytor: MissChae


Źr: (1)

Zapraszamy również na Facebooka i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
NellIkschameleonpapasinPrzyjacieljedzenia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
I like that
Gość
I like that

Tak bo Japończyków obchodzi to.tyle co.zeszloroczny śnieg…

zaar
Gość
zaar

Ale to nie obywatele Japonii kazali jest zmienić nazwę a Koreańczycy.

Alice
Gość
Alice

Rozumiem jakby powiedziała coś złego, ale bez przesady. Jeśli Koreańczykom tak bardzo to przeszkadza, to niech jeszcze przestaną używać produktów japońskich marek. Poza tym kanał nazywał się tak już wcześniej i założę że nie powstał dwa dni temu, a sytuacja pomiędzy państwami stała się napięta niedawno, więc no ludzie

Hiri
Gość
Hiri

To jest tak głupie, cały czas miała tę nazwę i przyczepili się akurat kiedy stosunki między krajami są napięte. Jakoś wcześniej nikomu nic nie przeszkadzało, teraz nagle problem.

papasin
Gość
papasin

Pewnie nikomu nie przeszkadzało, dlatego że stosunki nie były napięte. A teraz, gdzie stosunek koreańczyków do japończyków jest napięty do tego stopnia, że właściciele lexusów, toyot i innych japońskich aut, niszczą je i przepraszają, że ich używali, gdzie się zaznacza sklepy, w których nie dostanie się japońskich towarów, przychód japońskich sieci spadł o 30%, a 80 letnie dziadki podpalają się na znak protestu pod ambasadą, to ta nazwa może się koreańczykowi źle kojarzyć.

Przyjacieljedzenia
Gość
Przyjacieljedzenia

Z jednej strony rozumiem to bo po zobaczeniu filmiku od Asianboss na temat obecnej sytuacji pomiędzy Japonią a Koreą, ale z drugiej nazwę miała już wcześniej więc meh 💁🏿‍♀️

chameleon
Gość
chameleon

???????? przecież od zawsze miała taką nazwę. Nagle Knetz widzą słowo „mochi” i się triggerują?

Iks
Gość
Iks

To jest po prostu polityka. Niestety po ostatnich krokach japońskiego rządu, zapowiedzieli bojkot japońskich produktów, a Suhyun jako osoba publiczna, gdzie w nazwie używa właśnie nazwy japońskiej, została postawiona na krytykę. Może trochę głupie ale takie społeczeństwo i ciężko to oceniać jeżeli nie jesteśmy w ich sytuacji.

Nell
Gość
Nell

Trochę szkoda, bo lubiłam poprzednią nazwę, ale rozumiem czemu zmieniła

%d bloggers like this: