Koreańskie legendy

Podobny obraz

W każdym kraju jest mnóstwo mitów, legend i innych ciekawych opowiadań. Wiele z nich przekazywanych jest z pokolenia na pokolenie. Inne natomiast powstają w książkach lub filmach.

W tym artykule chciałabym Wam przedstawić kilka legend z kultury koreańskiej. Szczerze powiedziawszy jest ich bardzo dużo, dlatego wybrałam takie, które moim zdaniem są najciekawsze.

1.The Slit-Mouthed Woman czyli 

Jeśli jesteś małym dzieckiem, chodzącym samotnie po koreańskich ulicach, spotkasz przerażającą kobietę z czerwoną maską chirurgiczną. Podejdzie do ciebie i zapyta, czy uważasz, że jest ładna. Jeśli odpowiesz jej „nie”, zabije Cię nożyczkami. Jeśli odpowiesz „tak”, zdejmie maskę, aby pokazać usta, które zostały rozcięte od ucha do ucha, i ponownie zada to samo pytanie. Co prawda, jeśli tym razem odpowiesz przecząco, nie zabije Cię, spowoduje tylko, że twoje usta będą rozcięte tak samo jak jej. Jeśli spróbujesz uciec, pojawi się przed tobą.

Morał? Nie wychodź nocą z domu, no chyba, że jesteś dorosła.

Postać tak naprawdę jest wzorowana na japońskiej Kuchisake-onny, ale dziadkowie i rodzice lubią nią straszyć.

 

Znalezione obrazy dla zapytania The Slit-Mouthed Woman

2.Taxi Drivers Who Harvest Your Organs

Zrzut ekranu rozmowy z ostrzeżeniem, że taksówki są wykorzystywane jako pułapki przez osoby pobierające narządy, stał się wirusowy po opublikowaniu go w serwisie społecznościowym KakaoTalk. Historia mówi, że facet, który wypił za dużo, wsiadł do taksówki, został dźgnięty igłą w szyję, a następnie obudził się na polu z rozciętym brzuchem. Dowiedział się później, że zabrano mu jedną z jego nerek. Ta historia jest często wykorzystywana w rożnych filmach.

Znalezione obrazy dla zapytania Taxi Drivers Who Harvest Your Organs

3.Virgin Ghosts Chill You To The Bone

Duchy i dziewice są głównymi elementami kultury koreańskiej. Więc oczywiście dziewicze duchy to coś. Mówi się, że znaleziono je w opuszczonych budynkach i lasach, najczęściej mają długie włosy zakrywające twarz i noszą brudne białe sukienki. Kiedy pojawiają się wokół ciebie, również gwałtownie spada temperatura. Widma te nazywane są Cho-nyo-Gwishin.

Virgin Ghosts Chill You To The is listed (or ranked) 8 on the list The 18 Creepiest Korean Urban Legends

4.The Human-Faced Dog

Ta miejska legenda rozpoczęła się w Japonii, ale króluje w Korei Południowej. Doniesiono, że mężczyzna widział psa o ludzkiej twarzy jedzącego śmieci pod mostem. Mężczyzna zdał sobie sprawę, że istota te jest częściowo psem, częściowo człowiekiem. Mężczyzna próbował pójść za psem, ale zniknął za rogiem. Spekuluje się, że stworzenie istoty było przekleństwem dla człowieka za to, że prowadzi życie w grzechu.

https://i0.wp.com/s3.scoopwhoop.com/anj2/5cbee627b37f125801ec0c4c/b93e1b55-05f9-43e7-95ec-f993fcd05b5c.jpg?w=640&ssl=1

 

5.Soul-Stealing Dreams

Niektóre historie mówią, że kiedy chłopak zapatrzy się w rzekę Han i zobaczy kobietę, szczególnie jeśli stoi ona w wodzie, jest złą wiadomością. Duch będzie was wabił coraz bliżej, a jeśli zdołają owinąć was w objęcia, ukradną waszą duszę.

Znalezione obrazy dla zapytania hangang river ghost

 


Źródło. Co prawda jest to moja osobista wiedza, ale mogę Wam polecić książki o koreańskich legendach, w których te historię są opisane.

(1), (2)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: