10 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o Korei Północnej.

 

 1. Martwy urzędujący prezydent.

Zmarłemu w 1994 roku Kim Ir Senowi nadano tytuł Wiecznego Prezydenta zmieniając odpowiednio konstytucję. Oznacza to, że twórca KRLD oficjalnie wciąż pełni najwyższą funkcję w państwie pomimo tego, że nie żyje od 20 lat. Jest to jedyny taki przypadek na świecie.


2.  Legalny „narkotyk”.

W Korei Północnej marihuana jest legalna. Nikt nie uważa jej nawet za narkotyk.


3. Nielegalne dżinsy.

Dżinsy są nielegalne w Korei Północnej. Dlaczego? Są tam one uważane za kontrabandę symbolizującą wrogie USA.


4. Tylko 28 legalnych fryzur.

Znalezione obrazy dla zapytania fryzury korei północnej

Władze zatwierdziły 28 uczesań uznanych za oddające ducha komunizmu. Oficjalnym komunikat wyjaśnia, że wybrano najwygodniejsze fryzury, unikając dekadenckich, takich, jakie widać w sąsiedniej Korei Południowej. Kobiety mogą wybierać spośród 18 wzorów, mężczyźni muszą zadowolić się pozostałymi 10.


5. Jednorożce?

Północnokoreańscy archeolodzy twierdzą, że jednorożce były niegdyś żywymi stworzeniami.  W 2012 roku odkryli jaskinię z inskrypcją “Legowisko Jednorożca” w czasie wykopalisk w stolicy kraju. Jednorożec miał należeć do króla Tongmyonga, który władał Koreą w III w. p.n.e.


6. Północnokoreański „internet”.

Nazywa się Kwangmyong i nie jest podpięty do światowej sieci. W ich internecie można tylko trafić na fankluby Umiłowanego Przywódcy, nowości, bibliotekę i dokładnie wyselekcjonowane informacje kopiowane z zachodnich serwisów.


7. Rok 103.

W Korei Północnej stosuje się tak zwane podwójne datowanie, ponieważ obok kalendarza gregoriańskiego obowiązuje tam również kalendarz Dżucze. Jego początek wyznacza data narodzin Kim Ir Sena, założyciela Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.


8. Modelowe miasto.

Kijong-dong jest modelowym miastem, które ma zachęcać mieszkańców Korei Południowej do przeprowadzki za północną granicę. Tak naprawdę nikt tam nie mieszka.

5


9.  Tylko jeden kanał TV.

Posiada monopol informacyjny w kraju. Nadaje przez 7-8 godzin w tygodniu oraz 15 godzin w weekendy i święta państwowe. Emisja zawsze zaczyna się od hymnu państwowego, a przykładowe programy mówią o ostatnich działaniach rewolucyjnych Kim Dzong Una czy anegdoty z życia Kim Ir Sena dla dzieci. Nie brakuje też jednak audycji muzycznych, dramatów, a nawet romansów i programów komediowych.


10. Tak łatwo zepsuć wizerunek kraju…

Robienie zdjęć biednym ludziom jest nielegalne, bo niszczy dobry wizerunek kraju.

 

 

ŹRÓDŁA: RANDOMOWERANKINGI, NATEMAT.

Zdjęcie: wyborcza.pl

11
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
NaanMcMicKaYpomidorRosselliniqueavehyu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jajeczgo545
Gość

Straszne. Po prostu straszne

Natle Ourworld
Gość
Natle Ourworld

Jedno słowo: straszne

Ivyy
Gość
Ivyy

współczuję tym ludziom strasznie…
Trzeba się cieszyć z tego co się ma, bo jakby nie patrząc mamy duże szczęście.
Najbardziej rozśmieszył mnie 8 pkt w którym nasuwa mi się od razu ironiczna myśl: „ah, zastanawiające, czemu oni nie chcą tam mieszkać. W takim wspaniałym kraju !”

I like that!
Gość
I like that!

komunizm i tyle… u nas było kiedyś nie lepiej…

Saero starlight~
Gość
Saero starlight~

Było lepiej.

I like that!
Gość
I like that!

No tak godziny policyjne, puste półki w sklepach i wszędzie gdzie się nie ruszysz Ruscy na zamianę z Niemcami czy Ukraińcami. Po prostu raj..

avehyu
Gość

W dodatku Korea Północna jest bardzo bezpiecznym krajem. Zapewnia obywatelom dostateczną ochronę, zwłaszcza jak podporządkowują się prawu. 🙂

Naan
Gość
Naan

To totalitaryzm, a nie komunizm

Rossellinique
Gość
Rossellinique

Straszne, aż umysł nie chce ogarnąć, że człowiek człowiekowi potrafi taki los zgotować i to w imię czego, jakiejś durnej władzy.

pomidor
Gość
pomidor

W punkcie 7 jest błąd. Koreańska, nie Chińska.

McMicKaY
Gość

Zapraszam na Pozdro z KRLD gdzie któryś z filmów jest na temat podobnego tematu co jest oczywiście wyjaśnione że to co jest w tym artykule jest nie prawdziwe rozpowszechnianie informacji
np właśnie te informacje o Marihuanie i nie tylko.
Prawdziwe jak to wygląda jest na kanale Emila.

%d bloggers like this: