Korea, kraj festiwali – część 1

Niezależnie, czy odwiedzisz Koreę w porze letniej czy zimowej, bardzo prawdopodobnie jest to, że trafisz na jakiś festiwal. Co roku w Korei odbywają się setki festiwali od obchodów natury po małe regionalne wydarzenia.

Oto kilka z nich, które mogę Ci polecić:

1.Jinju Lantern Festival

Czyli inaczej mówiąc, festiwal latarni. Upamiętniał słynną bitwę podczas wojny Imjin w 1592 r. Teraz, festiwal obejmuje papierowe lampiony przedstawiające sceny z tej krwawej bitwy, a także lampiony przedstawiające koreańskie ikony kultury, zwierzęta, zabytki świata i znane postacie z kreskówek. Ponieważ festiwal odbywa się w nocy, oświetlone latarnie świecą na ciemnym niebie.

Na festiwalu możesz również zobaczyć pokaz sztucznych ogni, międzynarodowe jedzenie i tradycyjne występy. Festiwal odbywa się w październiku.

2. BIFF (Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Busan)

BIFF, czyli Międzynarodowy Festiwal Filmowy jest idealny dla miłośników kina. Odbywający się również w październiku festiwal prezentuje filmy z Korei i innych krajów Azji oraz Zachodu. Festiwal trwa dziesięć dni, a widzowie mogą przychodzić i wychodzić, jak chcą.

BIFF odbywa się w Haeundae Beach i Centum City, które są popularnymi celami turystycznymi.

Bez tytułu
3.Festiwal Kwiatów Wiśni
Wiśnie kwitną w maju i kwietniu, więc jest to najlepszy czas żeby urządzić kolejny festiwal.
W przeciwieństwie do większości innych festiwali w Korei, Festiwal Wiśni nie znajduje się w jednym miejscu. Zamiast tego możesz odwiedzić kilka miejsc, takich jak dworzec kolejowy Gyeonghwa i Yeojwacheon Cherry Blossom Bridge, aby zobaczyć kwiaty i docenić piękno wiosny. Cieszyć się hotteok i innym jedzeniem jak i wędrować odkrywając ulice tego małego pięknego miasteczka.
Festiwal odbywa się również na Jeju, YeouidoGyeongju.
4.Festiwal Zielonej Herbaty Boseong
Małe miasteczko wiejskie Boseong, położone w południowo-zachodniej prowincji Jeollanamdo, jest największym koreańskim producentem zielonej herbaty. W maju Boseong organizuje festiwal zielonej herbaty z okazji tej ważnej części kultury koreańskiej.
Możesz wędrować po plantacjach zielonej herbaty, próbować lodów i przekąsek z zielonej herbaty, a także dowiedzieć się o procesie zbierania liści herbaty i przygotowywania z nich herbaty.
5. Boryeong Mud Festival
Boryeong Mud Festival, sponsorowany przez firmę kosmetyków błotnych i miasto Boryeong, to letnia impreza popularna zarówno wśród Koreańczyków, jak i świetna atmosfera ze zjeżdżalniami błotnymi, zapasami, zabiegami na twarz i fotografiami. Festiwal odbywa się przy plaży, dzięki czemu możesz rozkoszować się swoim wewnętrznym dzieckiem, bawiąc w błocie, a następnie wskoczyć do oceanu. Jeśli wolisz bardziej relaksujący dzień, możesz zapisać się na błotnisty zabieg na twarz, masaż lub wybrać się na niektóre produkty do pielęgnacji skóry na bazie błota. Festiwal błota obejmuje także nocny koncert na plaży, często ze słynnymi gwiazdami k-popu.
Visitors engage in activities from mud facials to mud marathons. Mud fountains, slides and wrestling tubs are also popular.

Edytor: Milkyun


Zapraszamy również na Facebooka i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: