,,EXIT” już 6 grudnia w Polskich kinach!


EXIT_plakat


Kraj: Korea Południowa
Gatunek: Akcja, Komedia
Czas trwania: 1 godzina 43 minuty


Reżyserski debiut Lee Sang-Geuna to trzymający w pełnym napięciu film katastroficzny z elementami komedii.
Yong-Nam to typowy, życiowy nieudacznik mieszkający kątem u swoich rodziców.
Za czasów licealnych znany ze swoich wspinaczkowych sukcesów teraz, jedyne czym mógłby się pochwalić to zaproszenie na kolejną rozmowę rekrutującą do pracy.
W dniu 70-tych urodzin swojej matki organizuje jej przyjęcie w „Dream Garden”, gdzie pracuje jego niespełniona miłość – Eui-Joo, piękność wspinająca się po szczeblach hotelowej kariery zawodowej. Niespodziewanie tajemniczy mężczyzna rozpyla trujący gaz w okolicznej dzielnicy Seoulu – Yong z Eui współpracując starają się zapewnić wszystkim bezpieczne schronienie i ucieczkę ze strefy narażonej na zatrucie.


ZwiastunObsada


W rolach głównych

 

Jung-Suk Jo jako Yong-Nam

EGh-twPM

 

Yong-Nam przeżył już swoje dni świetności na studiach, kiedy to był najlepszym zawodnikiem w klubie wspinaczkowym swojego uniwersytetu.
Po tym, jak nie dostał pracy spełniającej jego inspiracje po studiach, jego poczucie własnej wartości znacznie spadło – bezrobotny, mieszkający ze starszą siostrą, bez perspektyw na przyszłość. W poczuciu własnej beznadziei jedyne, o czym marzył, to znalezienie godziwej pracy przed 70 urodzinami swojej matki – na próżno.
Kiedy przybywa na jej przyjęcie urodzinowe, staje twarzą w twarz z piękną Eui-Joo,
niespełnioną miłością za czasów studenckich, która teraz pnie się po szczeblach kariery. Ichżycia splatają się ponownie ze sobą, gdy tajemniczy, toksyczny gaz rozprzestrzenia się po całym Seulu.

Im Yoona jako Eui-Joo

yoona-snsd-toi-khong-muon-hoi-han-4df5af

Eui-Joo jest zastępczynią menadżera sali kongresowej, którą wymęczyło powtarzalne życie zawodowe, pełna frustracji względem tchórzostwa własnego szefa. Bardzo cieszy się z niespodziewanego spotkania Yong-Nama, którego wcześniej zaloty odrzuciła na studiach. Kiedy toksyczny gaz zaczyna rozprzestrzeniać się po Seulu Eui-Joo musi zachować zimną krew i dbać o bezpieczeństwo wszystkich gości.


W pozostałych rolach

 

Du-Shim Ko jako Hyun-Ok

In-Hwan Park jako Jang-Soo

Ji-Yeong Kim jako Jung-Hyun


Wywiad z reżyserem na temat filmu ,,EXIT”

Screenshot_3


Q: „Zagazowanie toksyczne” to coś zupełnie nowego i niespotykanego w koreańskim kinie. Czy trudno było znaleźć punkty, do których odnosiłaby się publiczność?

Lee Sang-Geun: Ponieważ główną katastrofą w filmie jest toksyczny gaz pomyślałem, że trudno sobie wyobrazić co tak dokładnie się wydarzy. Zdecydowanie jest to inny rodzaj katastrofy w porównaniu do bliskich nam trzęsień ziemi i tsunami, gdzie zagrożenia wydają się tak bezpośrednie. Mimo to, zdecydowałem się na toksyczny gaz, ponieważ napięcie tworzy się w wyniku niepewnej widoczności obrazu i ogólnego zamieszania. Jako metafora pewnego etapu naszego życia pełnego niepewności chciałem pokazać, jak młodzi ludzie wciąż walczą o przetrwanie w obliczu katastrofy, a publiczność odnajdzie się w ich postaciach i będzie im kibicować do końca z całych sił.


Q: Czy podczas tworzenia postaci Yong-Nam, któraś z twoich cech charakteru przeniknęła do bohatera?

Lee Sang-Geun: Większość reżyserów implementuje w swoich bohaterach pewne cechy samych siebie, a zatem i tutaj, istnieje więcej cech Yong-Nama, które są do mnie podobne. Na drodze do zostania reżyserem, doświadczyłem niemożliwych do pokonania trudności i wykorzystywałem własne historie, by uczynić Yong-Nama dobrze nakreśloną postacią. Osobiście lubię humor nieśmiałych kujonów i niedorajd, a aktor wcielający się w jego postać – Jung-Suk Jo idealnie odwzorował te cechy.


Q: Czy są jakieś zakulisowe historie obsady Jung Suk-Jo oraz Lim Yoony?

Lee Sang-Geun: Chciałem obsadzić kogoś o szerokich możliwościach adaptacyjnych, a Jung Suk-Jo był głównym kandydatem do takiej roli. Od komedii po dramat, jego aktorski talent jest na najwyższym poziomie, a sam słyszałem, że będzie idealny do tak fizycznie obciążających poczynań aktorsko-kaskaderskich, w związku z czym nie myślałem zbyt długo o wyborze. Kilka dni po wysłaniu mu scenariusza dostałem odpowiedź, że postanowił dołączyć do produkcji i wciąż pamiętam, jak zabiło moje serce. Z kolei w przypadku Lim Yoony, kiedy myślałem o obsadzeniu roli Eui-Ju ktoś zasugerował mi ją z powodów jej swobodnej i bezproblemowej osobowości. Pomyślałem, że to ciekawe wyzwanie. Po tym jak skradła scenę w Confidential Assignment stała się bardzo znaną aktorką, a dzięki jej długoletniego doświadczeniu na scenie była najodpowiedniejsza do tej roli.


th-16104914414-1092x728


Q: Akcja filmu rozgrywa się w Seulu, ale wygląda jak fikcyjne, nowe miasto. Czy skupiałeś się na czymkolwiek w scenografii?

Lee Sang-Geun: Zaprojektowaliśmy miasto z myślą o tym, by toksyczny gaz wzrósł z czasem na wyższy poziom, a także o tym, w jaki sposób ocalali musza osiągnąć wysokość by go przetrwać. Wszystkie budynki, przez które przemierzała nasza dwójka, musiały sprawiać wrażenie zamieszkałych. W związku z tym też wszystkie przestrzenie i rekwizyty zostały wykonane z rzeczy, na które nie zwracamy specjalnej uwagi w naszym codziennym życiu – dzięki czemu takie zwykłe drobiazgi okazywały się najbardziej potrzebne w czasie katastrofy.


Q: Nie tylko główni aktorzy, ale i drugoplanowe role wyglądają wyjątkowo autentycznie. Czuć, że włożono wiele wysiłku w wykreowanie takiego obrazu rodziny. Czy osiągnąłeś to, co chciałeś?

Lee Sang-Geun: Rodzina Yong-Nama może sprawiać wrażenie takiej, która kłóci się walczy ze sobą cały czas, ale gdy spotykają się w potrzebie troszczą się o siebie nawzajem. Oglądając, jak ta rodzina pracuje jako jedność chciałem, by publiczność zastanowiła się nad swoją własną rodziną. 


th-16104908994-1092x728


Q: W filmie, przedmioty codziennego użytku takie jak worki na śmierci, gumowe rękawiczki czy kredy zostały użyte jako rekwizyty do przetrwania.

Lee Sang-Geun: W miarę, jak historia się rozwija, nowe wyzwania czekają na bohaterów: kiedy pokonują jedną przeszkodę pokazuje się druga, którą pokonują za pomocą zwykłych przedmiotów niczym MacGyver. Tworząc scenariusz pomyślałem, że fajnie byłoby korzystać z tych obiektów w sposób, do którego nigdy wcześniej nie były przeznaczone. W przypadku worków na śmieci postaci wyglądały jakby miały na sobie kostiumy super bohaterów i daleko im było od jakichkolwiek śmieci. Zrobiliśmy to celowo, by pokazać w tym odrobinę ironii.
Jeśli chodzi o kredę, jest ona wykonana z prawie tego samego materiału, co proszek wspinaczkowy, a wielu akrobatów faktycznie używa sproszkowanej kredy, więc użycie jej było naturalne, by zapobiec ślizganiu się rąk bohaterów.


th-16104904366-679x453

th-16104896177-1092x728.jpg


Q: Jak myślisz co jest największym przesłaniem filmu i na co publiczność powinna uważać?

Lee Sang-Geun: Chciałem przekazać widzom, że nawet pozornie bezużyteczna umiejętność może być przydatna w momencie, gdy jest odpowiednio doszlifowana. Widok bohaterów pokonujących przeszkody za pomocą zwykłych przedmiotów i ich bieg w górę i w dół po mieście powinien być niezmiernie zabawny.


Q: Występy młodych i wschodzących aktorów z tymi dobrze już znanymi wyjątkowo się odznaczały w filmie. Jak myślisz, co było głównym powodem, dla którego obsada tak dobrze ze sobą współpracowała?

Lee Sang-Geun: Uważam, że to dzięki doświadczeniu aktorów starszego pokolenia. Są tak
biegliw adaptowaniu nowych, świeżych ról. Byli bardzo troskliwi, ale jednocześnie nie zapomnieli zaprezentować swych najlepszych talentów. Ponieważ na pokładzie pojawiło się wielu znakomitych aktorów, harmonia zespołu rozwinęła się naturalnie.


Q: Czego oczekiwałbyś od widzów?

Lee Sang-Geun: Chciałbym, by publiczność odkryła nie tylko dobrze znany humor, ale
także coś nowego. Mam nadzieję, że wszystkim film się spodoba.

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
mikiherdevletAraliaChaeyoung Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zjzuka
Gość
Zjzuka

W których kinach, bo w żadnym nie znalazłam

Chaeyoung
Gość
Chaeyoung

A w jakich kinach to grają bo ja patrzyłam w multikinie i tam nie ma 🙁

lia
Gość
lia

Czy jest coś od ilu lat można obejrzeć czy jednak nie ?

Ara
Gość
Ara

mam pytanko w jakim kinie będzie puszczane”?

miki
Gość
miki

Widziałam ten film nie w kinie i był naprawdę super polecam

%d bloggers like this: