Oświadczenia fanów EXO wspierają Chena + media takie jak MBC informują tylko o bardzo małej mniejszości, która nie reprezentuje fandomu.

1579348804-exo-obsession

Ostatnio MBC poinformowało, że fani EXO (którzy należą do oficjalnego fanklubu EXO-L z członkostwem o nazwie ACE) żądają, aby Chen opuścił grupę z powodu ogłoszenia małżeństwa i ciąży.

Aby zapewnić kontekst, aby nikt się nie pomylił. Każdy może uzyskać członkostwo ACE dla oficjalnego fanklubu za pośrednictwem aplikacji Lysn. Istnieje również podstawowe członkostwo, które wybierają większość międzynarodowych fanów, ponieważ jest bezpłatne i ponieważ ACE kosztuje 31$ za roczne członkostwo, 13$ za odnowienie każdego roku i wiele korzyści, które są całkowicie bezużyteczne, jeśli nie mieszka się w Korei Południowej lub gdziekolwiek w pobliżu.

Wiele krajów nie ma nawet opcji rejestracji w członkostwie ACE, więc nie możesz się zarejestrować, nawet jeśli chcesz. Członkostwo zapewnia takie korzyści, jak karta członkowska, zestaw powitalny, dostęp do ekskluzywnych treści online oraz priorytet uczestnictwa w różnych wydarzeniach offline.

Wielu koreańskich EXO-L, którzy są ACE i lub po prostu trzymają się zwykłego członkostwa udostępniają w mediach społecznościowych, że większość z nich wspiera EXO jako 9 i wspierają Chena, a sytuacja zwróciła niepotrzebną uwagę na niewłaściwych ludzi, którzy na to nie zasługują i doprowadziła do uogólnienia, że wszyscy chcą odejścia Chena, co jest całkowicie nieprawdziwe, ponieważ wielu z nich popiera Chena.

Największe międzynarodowe konto fanów EXO @EXOGlobal wydało już oświadczenie potwierdzające ich poparcie dla EXO jako 9 i dla Chena, aby pozostał członkiem, a dziś wydali dodatkowe oświadczenie dla mediów K-POP, aby powiadomić o niezliczonej pomocy międzynarodowych EXO-L. Według ich oświadczenia większość wykazuje poparcie, a mniejszość, która nie zgadza się w tak złośliwy sposób, nie reprezentuje EXO-L.

Baza fanów EXO @_PowerOfEXOL pokazała swoje poparcie i stanowisko w sprawie EXO i Chena, a ponadto napisała na Twitterze, że dołączyła do EXOL OT9 Global Union.

Inne duże grono fanów, takie jak EXO Worldwide Union @ WWEXO-L i INTËXØLTËĀM @intexolteam, szybko zareagowały na raport MBC i ponownie wyraziły swoje stanowisko, że popierają EXO jako 9 i że mniejszość nie reprezentuje całego fandomu.

Opublikowali także kroki, które powinieneś podjąć, gdy zobaczysz złośliwe komentarze oczerniające EXO i Chena, i na co należy uważać, ponieważ doniesiono, że wielu międzynarodowych fanów, którzy nie znają koreańskiego, zostali oszukani przez rozpowszechnianie złośliwych banerów przez tę mniejszość. Istnieje wiele kont w mediach społecznościowych, w tym na Twitterze, których celem jest zbieranie pieniędzy i funduszy, aby wykopać Chena z grupy. Te konta mają bardzo małą liczbę obserwujących (około 2 tys.), ale są bardzo złośliwe, a grono fanów zwraca się do EXO-L i innych fanów K-POP, którzy śledzą ten problem, po prostu tweetując wsparcie dla EXO i Chena i nie angażując się w negatywne hashtagi lub komentarze i po prostu je zgłosić, aby można je było zawiesić. Oto instrukcje:

EXO-L przyjęli właściwą postawę i mamy nadzieję, że SM Entertainment zauważy wasze wysiłki. Oto kilka oświadczeń mniejszych, ale wciąż ważnych fanów, które reprezentują EXO-L na całym świecie.

Co sądzicie o tej sytuacji?

Źródło: 1

Edytor: SugaRRMonster

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Lalalalanr1NaniAdaI like thatTero Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tero
Gość
Tero

„popierają EXO jako 9 i że mniejszość nie reprezentuje całego fandomu” tylko ta mniejszość z Korei, Chin i Japonii odpowiada za wiekszosc wpływów $$ EXO XDD

Ada
Gość
Ada

Ale jak? Nawet jezeli to mniejszość to jakim cudem oni dawaja wiecej pieniedzy EXO niz fani z calego swiata? Bo jakby nie patrzec zawsze bedzie wiecej fanow swiatowych niz tych z samej Korei albo Chin i Japonii. Chyba ze chodzilo o cos innego w twojej wypowiedzi. Bo jednak ja osobiscie kupuje albumy EXO w takiej samej cenie jak Koreanczycy po przeliczeniu na pln.

Nani
Gość
Nani

Grupy nie zarabiają tylko z sprzedaży albumów. Część to np. koncerty, które w przypadku EXO to tylko Azja (z pięciu tras tylko jedną mieli poza Azją). Zarabiają też na fankingach i na różnych wydarzeniach które są zazwyczaj w Korei. Koreańscy fani są potrzebni do wykresów muzycznych. Jeżeli chodzi o EXO to chińscy fani stanowią bardzo dużą część fandomu. BBHbar (chiński fandom baekhyuna) kupił ponad 250 tysięcy sztuk solowego albumu Baekhyuna. (Album sprzedał się 550 tys. sztuk). Oczywiście popularność danej osoby z zespołu różni się ze względu na kraj. Tak jak było w artykule zagraniczni fani nie wykupią ACE, bo im… Czytaj więcej »

I like that
Gość
I like that

Dla SM najważniejsze jest zdanie Koreanskich fanów, ci zagraniczni się nie liczą.
Jak protesty nadal będą i będą naciskać na chena i agencje, SM się go pozbędzie tak jak pozbyli się Sungmina z Suju. Przykre to ale prawdziwe.

Lalalalanr1
Gość
Lalalalanr1

Kurła niech zostawią go w spokoju chamy. Sam zdecyduje czy opuści zespół. Jeśli nie widzi takiej potrzeby to po chua wpieprzają się w jego prywatne życie. Aż tak bardzo mają nudne życie?

%d bloggers like this: